Podsumowanie informacji na temat Samsunga Galaxy S23 FE!

Podsumowanie przecieków o Galaxy S23 FE
Samsung Galaxy S23 FE (fot. smartprix)

Długo musieliśmy czekać, aż Samsung wprowadzi na rynek kolejną generację smartfona z serii Galaxy FE. Tak się właśnie składa, że w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nadchodzącego Galaxy S23 FE. Oto, co już wiemy na jego temat. 

Co już wiemy o Galaxy S23 FE?

Długo wyczekiwany Samsung Galaxy S23 FE zdaje się być coraz bliższy oficjalnej premiery, co potwierdzają kolejne plotki na temat tego modelu pojawiające się w sieci. Jednym ze źródeł jest kanadyjska strona wsparcia technicznego Samsunga, na której pojawiły się dwa nowe modele o oznaczeniach kodowych SM-S711U1 oraz SM-S711B. 

Podsumowanie przecieków o Galaxy S23 FE
fot. smartprix

Najważniejszą informacją potwierdzającą pracę nad Galaxy S23 FE jest rozmowa przeprowadzona z Justinem Hume, wiceprezesem ds. urządzeń mobilnych w Samsung South Africa, który sam potwierdził, że pomiędzy Galaxy A54 a Galaxy S23 jest luka w postaci modelu z dopiskiem FE, a ponadto poinformował, że Samsung ma świadomość tego i już wkrótce wypowie się na ten temat, co z kolei może sugerować bliską premierę. 

Samsung Galaxy S23 FE pojawił się też w bazie danych Wireless Power Consortium, która ujawnia, że model SM-S711U ładowany jest bezprzewodowo z mocną 4,4 W, co jest nieco „słabą” wartością, gdyż poprzednik oferował bezprzewodowe ładowanie o mocy 15 W. 

Smartfon zadebiutował też w bazie Geekbench, która ujawnia więcej szczegółów. Co ciekawe, Geekbench ujawnia, że sercem smartfona zostanie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, który wspierany może być przez 8 GB pamięci RAM oraz system operacyjny Android 13. W testach jednego rdzenia Galaxy S23 uzyskał 1613 punktów oraz 4049 punktów w testach wielu rdzeni. 

Podsumowanie informacji na temat Samsunga Galaxy S23 FE!
źródło: Wireless Power Consortium

Te informacje nieco zaskakują, gdyż dotychczasowe plotki sugerowały, że za wydajność omawianego modelu odpowiedzialny będzie procesor Exynos 2200. Możliwe, że Galaxy S23 FE w zależności od rynku będzie oferował inne procesory. 

Ponadto urządzenie oferować ma 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz, akumulator o pojemności 4500 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 45 W i aparat główny o rozdzielczości 50 Mpx. 

Na ten moment pozostała specyfikacja techniczna oraz dokładna data premiery pozostają tajemnicą, ale coraz większa ilość plotek i przecieków sugerują, że Galaxy S23 FE może oficjalnie zadebiutować na rynku już wkrótce.   

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!