Podsumowanie informacji na temat nadchodzącego OnePlus 12!

OnePlus 12 - podsumowanie informacji
fot. producenta

Po licznych przeciekach oraz spekulacjach, OnePlus oficjalnie rozpoczął udostępnianie i promowanie nadchodzącego modelu OnePlus 12. Zobaczcie sami, co już teraz wiemy na temat kolejnego flagowca marki.

Co już wiemy o OnePlus 12 

OnePlus 12 oficjalnie zadebiutować ma w Chinach już 5 grudnia bieżącego roku o godzinie 14:30 czasu lokalnego. Co ciekawe, poza oficjalną chińską datą premiery, dowiedzieliśmy się również o globalnym debiucie omawianego modelu, który nastąpić ma w styczniu 2024 roku. 

Warto przypomnieć, że OnePlus 12 oferować ma 6,82-calowy wyświetlacz LTPO OLED o rozdzielczości 2K, częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz oraz jasności maksymalnej na poziomie 2600 nitów. 

OnePlus 12 - podsumowanie informacji
fot. produenta

Co w kwestii aparatów? Jeśli dotychczasowe plotki się potwierdzą, to OnePlus 12 zostanie wyposażony w aparat główny 48 Mpx z sensorem Sony LYT-808 z przysłoną f/1.7 i optyczną stabilizacją obrazu. Współpracować ma z obiektywem ultraszerokokątnym 48 Mpx (f/2.2) z sensorem Sony IMX581 oraz teleobiektywem 64 Mpx (f/2.6) z sensorem OmniVision OV64B z OIS oraz 3-krotnym zoomem optycznym. Do selfie producent wykorzystać może kamerkę o rozdzielczości 32 Mpx z przysłoną o jasności f/2.4. 

Efekty uzyskiwane przez wspomniany powyżej zestaw zostały również udostępnione przez producenta w sieci i możecie zobaczyć je poniżej. 

Sercem smartfona zostanie oczywiście najwydajniejszy aktualnie procesor firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 3, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750.

Procesor zostanie sparowany maksymalnie z 16 GB pamięci operacyjnej RAM LPDDR5X oraz maksymalnie 1 TB pamięci wbudowanej typu UFS 4.0. Całość zasilać ma akumulator o pojemności 5400 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W oraz szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. 

Na ten moment nie wiemy czy wszystkie opisane informacje się potwierdzą, ale przekonamy się o tym już za klika dni. Wtedy poznamy również szczegóły na temat cen oraz globalnej premiery. 

Źródło: AndroidAuthority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!