Podsumowanie informacji o realme X50 Pro 5G dzień przed oficjalną premierą!

Podsumowanie informacji o realme X50 Pro 5G dzień przed oficjalną premierą!

Firma realme już jutro zaprezentuje oficjalnie swoje nowe, topowe urządzenie, a dokładniej model X50 Pro 5G. Na ten moment o smartfonie wiemy już naprawdę dużo, jednak w dalszym ciągu kilka kwestii pozostaje tajemnicą. Podsumujmy sobie zatem, co już wiemy. 

Specyfikacja techniczna realme X50 Pro 5G

Smartfon realme zostanie wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+, proporcjach 20:9 oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Co ważne, w lewym górnym rogu wyświetlacza pojawi się podłużny otwór na dwie kamerki do selfie. Sercem urządzenia zostanie oczywiście procesor Qualcomm Snapdragon 865, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A77 o taktowaniu 2.84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A77 o taktowaniu 2.4 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.8 GHz z układem graficznym Adreno 650 oraz dedykowanym modemem 5G Snapdragon X55. 

Podsumowanie informacji o realme X50 Pro 5G dzień przed oficjalną premierą!

Zestaw będzie prawdopodobnie współpracować z maksymalnie 12 GB pamięci RAM typu LPDDR5 oraz do 256 GB pamięci wewnętrznej typu UFS 3.0. Tylny panel urządzenia ma skrywać poczwórny aparat, który składać się będzie głównego obiektywu o rozdzielczości 64 Mpx, obiektywu szerokokątnego o kącie widzenia 119 stopni, teleobiektywu oferującego 20-krotny zoom cyfrowy. Ostatni obiektyw będzie prawdopodobnie sensorem dotykowym o mniejszej rozdzielczości. Jak już wspomniałem, na froncie znajdzie się podwójna kamerka do selfie. 

Realme X2 Pro – ten telefon może zagrozić pozycji Xiaomi w Europie [recenzja]

Wiadomo również, że realme X50 Pro 5G będzie wyposażony w szybkie ładowanie SuperDart o mocy 65 W, które będzie najszybszym standardem aktualnie dostępnym na rynku. Jeśli chodzi o pojemność akumulatora, to nie jest ona znana, ale najprawdopodobniej będzie on wynosił co najmniej 4000 mAh. Smartfon po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką realme UI.  

Co uważacie o nadchodzącym smartfonie realme X50 Pro 5G? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!