Samsung Galaxy S23 FE nie ma przed nami już żadnych tajemnic!

Wszystko, co wiemy o Samsungu Galaxy S23 FE
fot. OnLeaks i Smartprix

Seria Galaxy S FE miała bardzo dobry start i pierwszy model z serii do tej pory jest dość popularnym modelem na rynku. Galaxy S21 FE nie był już tak chętnie wybierany, a Galaxy S22 FE w ogóle nie zadebiutował na rynku. Producent pracuje jednak nad kolejną generacją, czyli Galaxy S23 FE, o którym wiemy już naprawdę wiele.

Specyfikacja techniczna Samsunga Galaxy
S23 FE

Jak sugerują najnowsze przecieki pojawiające się w sieci, Samsung Galaxy S23 FE zostanie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Udostępnione rendery sugerują, że w górnej części przedniego panelu pojawi się otwór na kamerkę do selfie i rozmów wideo. Charakteryzować się ma ona rozdzielczością 10 Mpx. 

Wszystko, co wiemy o Samsungu Galaxy S23 FE
fot. OnLeaks i Smartprix

Za jakość zdjęć na tylnym panelu odpowiadać ma natomiast potrójny aparat, który składać się ma z obiektywu głównego 50 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu, obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpx oraz teleobiektywu 12 Mpx. Warto jeszcze dodać, że obudowa charakteryzować się ma odpornością na zachlapania. 

Jeśli chodzi o wnętrze Galaxy S23 FE, to model ten zadebiutować ma na rynku z dwoma różnymi procesorami dostępnymi na poszczególnych rynkach. Nieoficjalnie mówi się, że omawiany model w USA oraz Azji otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 3.00 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.50 GHz, czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.80 GHz oraz układu graficznego Adreno 730. 

Pozostałe rynki będą musiały zadowolić się Exynosem 2200, który również wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 2.0 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.50 GHz, czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.8 GHz oraz grafiki Xclipse 920. W obu przypadkach na pokładzie Galaxy S23 FE znaleźć się ma 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika. 

Na wyposażeniu omawianego modelu znajdzie się też akumulator o pojemności 4500 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 25 W oraz ładowania bezprzewodowego. Całość pracować ma z kolei pod kontrolą Androida 13 z nakładką One UI 5.1, ale sugerując się polityką aktualizacji producenta, to smartfon powinien liczyć na 4 lata dużych aktualizacji systemu oraz 5 lat poprawek bezpieczeństwa. 

Premiera Samsunga Galaxy S23 FE

Znany leakster, Yogesh Bar poinformował, że Samsung Galaxy S23 FE zadebiutować ma na rynku we wrześniu bieżącego roku. Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty, ale Samsung może wykorzystać do prezentacji targi IFA 2023 w Berlinie. które rozpoczynają się już 1 września. 

Źródło: @Yogesh Brar

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!