Pokazano teaser OnePlus Concept One. Wiemy, że to nie składany telefon

szkic OnePlus Concept One
źródło: forums.oneplus.com

OnePlus ogłosił jeszcze w 2019 roku, że jego obecność na targach CES 2020 jest pewna. Dostaliśmy również informację, że firma pokaże coś innego niż klasyczny telefon, a sam projekt otagowano tajemniczą nazwą #OnePlusConceptOne.

Niewidzialne aparaty to nowość od OnePlus

Spodziewaliśmy się, że chiński producent zabójców flagowców pokaże urządzenie o bardzo nietypowym designie. Najświeższą nowością są składane telefony: Huawei Mate X, Samsung Galaxy Fold czy Motorola Razr, dlatego myśleliśmy, że i OnePlus uczyni krok w tym kierunku. Wygląda jednak na to, że przygotowywana jest zupełnie inna innowacja.

Zobacz też: OnePlus zachęca użytkowników do dzielenia się odnalezionymi błędami. Nagroda może wynieść nawet 7000 dolarów!

Producent umieścił na Tweeterze oraz na swoim kanale YouTube zwiastun nowego produktu w formie wideo. Teraz wiemy, że nie jest to składany smartfon, a urządzenie z “niewidzialną kamerą”. Zacznijmy jednak od tego, co widać na początku filmu. Telefon ma zagięty ekran oraz złotą ramkę z przyciskiem o charakterystycznej fakturze. Z tyłu znajduje się szkło, które przykrywa trzy pionowo ułożone aparaty oraz diodę LED.

Pokazano teaser OnePlus Concept One. Wiemy, że to nie składany telefon

Są one niewidoczne dzięki użyciu szkła elektrochromowego. Składa się ono z dwóch warstw przezroczystych przewodników, elektrolitu, warstwy elektrochromatycznej oraz magazynu jonów. Zmiana koloru następuje wskutek przemieszczania się jonów pomiędzy elektrodami pod wpływem przyłożonego napięcia elektrycznego. Nie jest to przełomowa technologia, którą odkrył OnePlus, ale po raz pierwszy zobaczymy taki telefon. Po schowaniu aparatów tylni panel telefonu jest podzielony przez dwie linie i część z aparatami ma kształt kieliszka do szampana.

Telefon zobaczymy już wkrótce na targach CES, które zaczynają się 7 stycznia. Podoba Wam się taki koncept? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o OnePlus Concept One.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!