Pokémon Unite – nowa gra MOBA już niedługo będzie dostępna na Androida

Pokémon Unite - nowa gra MOBA już niedługo będzie dostępna na Androida

Na oficjalnym kanale Pokémon na YouTube w zeszłym roku pojawiła się zapowiedź nowej gry z tego uniwersum, która trafi na urządzenia z systemami Android, iOS oraz konsolę Nintendo Switch. Teraz mają ruszyć beta testy na Androidzie!

Pokémon Unite na Androida

Nowość to typowy przedstawiciel gier MOBA. Zadaniem graczy mają być drużynowe walki z innymi zespołami, a także zbieranie kolejnych Pokémonów. Ewidentnie właściciel franczyzy widzi popularność tego typu gier (sukces LOL Wild Rift), więc nie odpuści kolejnej możliwości na monetyzację, co potwierdza współpraca z Tencent – możemy spodziewać się wielu dodatkowych elementów za rzeczywiste pieniądze.

Teraz natomiast The Pokémon Company oficjalnie zapowiedziało, że Pokémon Unite trafi na rynek kanadyjski już w marcu. Mają to być regionalne beta testy gry na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Studio odpowiedzialne za powstawanie gry poinformowało dodatkowo, że od momentu publikacji pierwszej zapowiedzi gry w zeszłym roku dodano kolejne potworki, a także znacznie poprawiono grafikę całości.

Niestety wciąż nie znamy dokładnej daty, kiedy gra będzie dostępna do pobrania. Wiadomo jednak, że aby uzyskać do niej dostęp w marcu, należy mieć ukończone 16 lat i mieszkać w Kanadzie. Dodatkowo po zakończeniu testów postępy wszystkich graczy zostaną usunięte, a nagrywanie i publikowanie materiałów związanych z rozgrywką będzie zabronione.

Pokémon Unite - nowa gra MOBA już niedługo będzie dostępna na Androida

Co ciekawe, sama gra musi być już blisko premiery, gdyż została oficjalnie udostępniona w Sklepie Play – TUTAJ (choć jeszcze bez możliwości pobrania, rejestracji, itp.). Znajdziecie tam jednak pierwsze zrzuty ekranu z gry, a także opis w języku angielskim.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!