Polska Siri? Apple znów szuka pracowników!

Polska Siri? Apple znów szuka pracowników!

Po tylu latach funkcjonowania Apple wreszcie nadszedł czas na który wszyscy czekaliśmy. Firma rozpoczyna pracę nad polską wersją Siri – naszego prywatnego applowskiego pomocnika aktywowanego głosem.

Poszukiwany pracownik!

Apple szuka osób do spełnienia marzenia wielu użytkowników. Może to właśnie Tobie uda się otrzymać pracę w europejskiej centrali Cork. Kilka dni temu na oficjalnej stronie pojawiła się oferta pracy jako Siri Annotation Analyst. Praca ta wymaga od pracownika doskonałej znajomości języka polskiego – miejmy nadzieję, że polska Siri będzie rzadziej używać naszego ulubionego zwrotu “Sorry, I don’t know how to respond”

Polska Siri? Apple znów szuka pracowników!

Wymagania.

Pewnie też zastanawiacie się co trzeba zrobić, co umieć żebyście mieli szansę zdobyć tą pracę. Przecież dla osoby na codzień porozumiewającej się językiem polskim nie powinno być w tym nic trudnego. Otóż nic bardziej mylnego! Osoby zainteresowane pracą muszą wykazać się świetną znajomością gramatyki, mało tego muszą wykazać się umiejętnością aktywnego słuchania ze zdolnością rozumienia niuansów słownych w dialekcie polskim, w tym odmian występujących w różnych polskich województwach i regionach. Poza językiem polskim musicie bardzo dobrze posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie.

Polska Siri? Apple znów szuka pracowników!

Wiemy sporo a jednak nie wszystko.

Apple już w lutym szukało specjalistów ds. baz danych którzy mieli pomóc w pracy nad Siri, a mimo to nadal nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy miałaby ona oficjalnie wejść na sprzęty firmy. Możemy snuć domysły, że pojawi się ona w przyszłym roku wraz z premierą nowych systemów. Osobiście bardzo ciekawi mnie na jakim poziomie będzie polska Siri, uważam, że angielska wersja jest dość niedopracowana w wielu kwestiach. Zobaczymy co będzie z naszą wersją.

Chcielibyście zobaczyć na swoim sprzęcie polską Siri?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!