Polski system SparkyLinux 2022/07 – co dodano w lipcu?

sparkylinux-logo
sparkylinux-logo

SparkyLinux to system operacyjny typu Linux opracowywany w Polsce. Bazuje on na Debianie i jest ciekawą kombinacją pakietów, środowisk graficznych i cykli wydawniczych. Właśnie twórcy zdali raport za lipiec 2022.

SparkyLinux 2022/07

SparkyLinux może być naprawdę ciekawą opcją dla osób szukających stabilnego, przyjemnego i naprawdę dobrego systemu operacyjnego. Sparky bazuje na Debianie, ale przy tym jest często aktualizowany i rozwijany. Co zrobiono w lipcu?

W lipcu chociażby aktualizowano kernel z 5.18.15 do 5.15.58-ESR. Wydano również Sparky 2022.07 i 2022.07 edycje specjalne. W tym też zakończono wsparcie dla Sparky 4 “Tyche”. Twórcy chwalą się także dodaniem nowego pakietu gotop. Jest to narzędzie terminalowe, które w czasie rzeczywistym pokazuje użycie podzespołów czy aktualnie uruchomione procesy. Sam do tego samego wykorzystuje bashtop.

gotop
(fot. gotop)

Dodano również włoski język do narzędzi Sparky. Trwają prace nad hiszpańskim tłumaczeniem. Środowisko graficzne Common Desktop Environment (CDE) zostało zaktualizowane do wersji 2.5.0. Browsh Browser zaktualizowano do wersji 1.8.0 oraz Not so Common Desktop Environment (NsCDE) do wersji 2.2.

SparkyLinux to darmowy system operacyjny, który możecie pobrać >>stąd<<.

Źródło: SparkyLinux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!