Poradnik świąteczny 2022 – Akcesoria

mi band 6

Do sprzętu, który posiadamy, często są potrzebne wszelakiej maści akcesoria, które rozszerzają jego funkcjonalność. Często sprawiają one, że nasze komputery czy inne urządzenia możemy wykorzystać na więcej sposobów. Akcesoria to sprzęty, o których często myślimy, że by się przydały, ale zwlekamy z ich zakupem. Może warto więc podarować komuś urządzenie z tej kategorii.

ICY BOX M.2 NVMe

Cena: 145 złotych

Dzięki temu, że dyski SSD w ostatnim czasie kosztują stosunkowo mało, można sobie pozwolić nie tylko na zamontowanie ich w komputerze, ale także na zrobienie z nich dysku przenośnego, czyli większego i szybszego pendrive. Przyda się do tego kieszeń M.2 NVMe. Dzięki niej możemy także odczytać na innym komputerze dane z naszego dysku półprzewodnikowego, na przykład po awarii.

Poradnik świąteczny 2022 - Akcesoria

Produkt ICY BOX IB-1817M-C31 pozwala na zamontowanie dysków półprzewodnikowych do 2 TB pojemności. Mogą one mieć długość 30, 42, 60 lun 80 mm. Kieszeń pozwala nawet uruchamiać system operacyjny, a korzystając z nowoczesnego interfejsu USB 3.1 Gen2 Typu-C robi to z prędkością nawet 1000 Mb/s.

Sprawdź cenę w x-kom.pl!

Seagate Expansion Portable 1TB 

Cena: 225 złotych

Kolejny przedmiot to również dysk, ale bardziej klasyczne rozwiązanie. Przenośny HDD to dobry magazyn na dane, możemy na nim zrobić kopię zapasową najważniejszych rzeczy ze swojego komputera. Często zapominamy o tym, że warto przechowywać swoje dane w większej liczbie miejsc na wypadek awarii. Warto więc, żeby nasze zdjęcia ze Świąt nie zostały utracone w najmniej spodziewanym momencie.

Poradnik świąteczny 2022 - Akcesoria

Nasza propozycja Seagate pozwala na przechowywanie 1 TB danych, ale do wyboru jest też większy dysk kosztujący nieco więcej. Urządzenie ma do dyspozycji interfejs USB 3.2.

Sprawdź cenę w x-kom.pl!

Ładowarka Xiaomi Fast Charger 65W GaN

Cena: 119 złotych

Do ładowania naszych sprzętów można mieć wiele zasilaczy, ale czasem przydaje się też jeden, bardziej uniwersalny. Ładowarki GaN mogą posłużyć nie tylko do zasilania telefonu czy słuchawek, ale także do uzupełnienia energii w akumulatorze laptopa dzięki wyższej mocy ładowania.

Poradnik świąteczny 2022 - Akcesoria

Ładowarka Xiaomi obsługuje ładowanie z mocą 65 W o maksymalnym prądzie 5 A. W zestawie jest także przewód USB-C – USB-C o długości 1 metra.

Sprawdź cenę w x-kom.pl!

Microsoft Xbox Series Controller

Cena: 269 złotych

Kontroler nie wydaje się rzeczą niezbędną, ale uwierzcie, to akcesorium naprawdę się przydaje. Dzięki niemu możecie zagrać w wiele gier wieloosobowych nawet w cztery osoby przy jednym komputerze (dwie dzieląc klawiaturę i dwie dzieląc pada!). Poza tym można go po prostu wykorzystać do indywidualnej, wygodnej rozrywki. Wiele produkcji o wiele lepiej jest ograć używając pada i siedząc wygodnie na kanapie.

Xbox Series S
Xbox Series S

Myślę, że najnowszej wersji kontrolera Microsoftu nie trzeba przedstawiać. Warto jednak zaznaczyć, że pad ten działa w technologiach Xbox Wireless i Bluetooth.

Sprawdź cenę w x-kom.pl!

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Cena: 199 złotych

Ciekawym przedłużeniem naszego smartfonu może być elektroniczna opaska. Smartband monitoruje naszą aktywność fizyczną, a także pokazuje powiadomienia. Elektroniczne opaski potrafią także monitorować sen, tętno czy pełnić funkcje budzika.

xiaomi mi band 6

W zestawieniu znalazł się Xiaomi Mi Band 6, który posiada jeszcze jedną ważną cechę – umożliwia płatności zbliżeniowe dzięki wbudowanemu modułowi NFC. Na naszym portalu znajdziecie jego recenzję, jednak w wersji bez modułu komunikacji zbliżeniowej.

Sprawdź cenę w x-kom.pl!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!