Posiadacze kart Visa mogą wpłacać pieniądze w Empiku i Żabce

zabka
(fot. Wikipedia)

Posiadacze kart Visa mogą od teraz wpłacać pieniądze na swoje konta bankowe w sklepach Żabka, Empik oraz papiernik by Empik. Jest to możliwe dzięki nowo dodanej funkcji Visa Direct Cash Deposit.

Visa Direct Cash Deposit w Żabce i Empiku

Visa Direct Cash Deposit została uruchomiona na terminalach należącej do Fiserv marki Polcard. Aby skorzystać z tego rozwiązania w wymienionych wyżej sieciach sklepów, należy zgłosić chęć wpłaty sprzedawcy. Następnie podajemy kwotę i swoje dane oraz okazujemy dokument tożsamości w celu prawidłowej identyfikacji oraz uniknięcia pomyłek. Rozwiązanie jest w pełni zgodnie z przepisami o przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Następnie klient przekazuje gotówkę kasjerowi i przykłada kartę do terminala oraz akceptuje transakcję kodem PIN. Na koniec klient otrzymuje od sprzedawcy wydruk potwierdzający transakcję.

Visa cały czas inwestuje w technologie i infrastrukturę bezpieczeństwa, by konsumenci mogli zaufać, że zarówno tradycyjne płatności, jak i innowacyjne usługi takie jak Visa Direct będą działały poprawnie. Największymi zaletami dla korzystających z Visa Direct jest szybkość działania, prostota, bezpieczeństwo, ale też globalny zasięg. Jak pokazują nasze dane tylko w minionym roku fiskalnym dzięki tej usłudze zrealizowano 5,9 mld transakcji

mówi Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Terminal to urządzenie, które posiada wiele dodatkowych funkcji. PolCard from Fiserv przeprowadził badanie, w którym zapytał Polaków, które z nich postrzegają jako najbardziej atrakcyjne. Blisko jedna trzecia badanych – 31 procent – wskazało wpłatę pieniędzy na konto. Dzięki wdrożeniu tej możliwości usługa będzie od teraz możliwa dla użytkowników kart Visa.

Źródło: galerniehandlowe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!