PowROOT do szkoły… pociągiem. Polecamy aplikacje

powroot do szkoły pociągiem
Zdjęcie autorstwa Clem Onojeghuo z Pexels

Dla wielu uczniów, a być może zwłaszcza dla studentów, powROOT do szkoły będzie się wiązać z dojazdami. Dobrym środkiem transportu na dużą odległość są zatem pociągi. Podróżowanie może być przyjemne lub stresujące, na przykład z powodu braku biletu lub niewystarczającej wiedzy, kiedy wysiąść lub co gorsza, jak wsiąść. Aby temu zaradzić, prezentujemy najlepsze naszym zdaniem aplikacje pomocne przy jeździe pociągiem.

Portal Pasażera

Portal Pasażera to oficjalna aplikacja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zawiało grozą? Uspokajam, że tym razem nie ma się czym przejmować, bo aplikacja działa dobrze, bez bugów i przycinek, nawet na średniopółkowych smartfonach.

Wybrałem ją, ponieważ, w przeciwieństwie do wielu innych aplikacji czy stron internetowych, pokazuje z którego peronu będzie odjeżdżał dany pociąg. Uważam, że to duże udogodnienie, ponieważ nie trzeba ich sprawdzać na dworcu. Co więcej, jeśli zobaczycie w Portalu Pasażera, że pociąg będzie na daleko wysuniętym peronie, wybierzecie się na dworzec z odpowiednim (jeszcze większym) zapasem czasu. Znajomość peronu, toru, a także oznaczenia pociągu przyda się również, kiedy na dworcu zjawimy się na ostatnią chwilę.

To nie jedyna funkcjonalność aplikacji. Oprócz wyszukiwania połączeń czy dodawania ich do ulubionych jest możliwość podglądania tego, które stacje właśnie minęliście, a informacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Rozpiska stacji pomoże także dowiedzieć się, ile zostało jeszcze do wysiadki. Problem może wydawać się banalny, ale “skąd wiedzieć kiedy wysiąść z pociągu” to fraza, którą Google dobrze zna 😉

Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać Portal Pasażera ze Sklepu Play
Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać Portal Pasażera z Huawei AppGallery
Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać Portal Pasażera z App Store

KOLEO

Wcześniej, podróżując pociągiem nie czułem potrzeby posiadania aplikacji do kupowania biletów. Do instalacji KOLEO zachęciła mnie promocja organizowana przez bank, który używam. Po testach jednak mogę ją Wam szczerze polecić.

KOLEO to wygodna aplikacja, która umożliwia kupowanie i trzymanie biletów. Możecie w niej założyć konto i wklepać swoją zniżkę, dzięki temu przy każdym zakupie nie trzeba będzie wybierać opcji, że chcecie bilet uczniowski lub studencki. Sporym udogodnieniem jest opcja dodania karty płatniczej do swojego konta KOLEO. Jeśli nie chcecie z niej korzystać, na KOLEO możecie także płacić BLIKIEM lub swoim kontem z aplikacji.

Jeśli chcecie zarejestrować się w KOLEO możecie to zrobić z kodem polecającym MARIU2S7C. Dzięki niemu dostaniecie 5 złotych na swoje konto KOLEO.

Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać KOLEO ze Sklepu Play
Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać KOLEO z Huawei AppGallery
Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać KOLEO z App Store

Jakdojade

Myślę, że Jakdojade jest najbardziej znaną aplikacją do podróżowania, ale warto o niej wspomnieć. Może przydać nam się, kiedy już wysiądziemy z pociągu i chcemy dotrzeć tramwajem w konkretne miejsce. Z jej pomocą bardzo prosto wyszukamy trasę, dowiemy się którą linią jechać i jakie jest opóźnienie. Do wyboru jest wiele miast w Polsce.

To jednak nie cała funkcjonalność, ponieważ przy pomocy Jakdojade możecie także kupować bilety. W aplikacji da się założyć konto i dodać swoją kartę płatniczą lub doładować portfel. Niestety ta aplikacja w naszym zestawieniu pokazuje użytkownikom reklamy, ale da się je wyłączyć kupując konto premium (subskrypcja kosztuje około 1 złotych na miesiąc).

Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać Jakdojade ze Sklepu Play
Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać Jakdojade z Huawei AppGallery
Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać Jakdojade z App Store

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!