Powstanie aplikacja Outlook Lite – specjalnie z myślą o słabszych smartfonach

outlook

Swego czasu Google z chęcią wydawał aplikacje Go, które miały działać szybko nawet na słabszych smartfonach. Trend ten podłapali również inni producenci, w tym na przykład Facebook. Jak się okazuje, już niedługo może zostać opublikowany Outlook Lite.

Outlook Lite

Jak się okazuje, Microsoft spróbuje dołączyć do świata deweloperów pracujących nad lżejszymi odmianami aplikacji. Wskazuje na to nowa pozycja na mapie rozwoju Microsoftu 365. Jak możemy doczytać, mowa tu o programie Outlook Lite, czyli lżejszej, mniej zaawansowanej aplikacji do obsługi poczty Microsoftu.

Pozycja została dodana 30 czerwca i od tamtej pory nie doczekała się żadnej aktualizacji. Wiemy, że aplikacja będzie dostępna globalnie na smartfonach z Androidem. Portal ZDNet raportuje, że aplikacja już jest dostępna, ale tylko w kilku wybranych krajach. Jak się okazuje, ten program obsługuje konta Outlook, Hotmail, Live oraz MSN, ale nie te szkolne i firmowe.

Zapewne Outlook Lite będzie dobrym wyborem dla tych, co aktywnie korzystają z usług Microsoftu, ale albo mają gorszy smartfon, albo nie potrzebują tak ciężkiej i zaawansowanej aplikacji jak aktualna edycja.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!