Huawei oficjalnie zapowiada premierę serii P60 oraz Mate X3!

Huawei Pro Pro
Huawei P60 Pro (fot. HoiINDI)

Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje, które sugerują, że Huawei pracuje nad nowymi modelami z serii Huawei P60 oraz Mate X3. Tak się właśnie składa, że producent oficjalnie zapowiedział właśnie premierę wspomnianych urządzeń, dzięki czemu wiemy, kiedy oficjalnie trafią na rynek. 

Kiedy seria Huawei P60 i Mate X3 zadebiutuje na rynku? 

Producent oficjalnie udostępnił za pośrednictwem serwisu społecznościowego Weibo grafikę promocyjną, która potwierdza datę premiery nowości z serii Huawei P60 oraz Mate X3. Nowe flagowce mają pojawić się oficjalnie na rynku już 23 marca bieżącego roku. 

Huawei oficjalnie zapowiada premierę serii P60 oraz Mate X3!
Zapowiedź premiery (fot. producenta)

Wszystko wskazuje na to, że producent planuje wprowadzić na rynek trzy modele: Huawei P60, Huawei P60 Pro oraz Huawei Mate X3. Nieoficjalnie mówi się, że do serii P60 dołączy jeszcze wariant Ultra, o którym na ten moment nie wiemy zbyt wiele. Pod znakiem zapytania stoi również model Mate X3, który póki co może być wyłącznie zapowiedziany, a nie oficjalnie zaprezentowany.

Co zaoferują nadchodzące smartfony?

Mimo to, że do premiery tak naprawdę nie pozostało już zbyt dużo czasu, to na temat nowych modeli Huawei tak naprawdę nie wiadomo zbyt wiele. Nieoficjalnie mówi się, że Huawei P60 Pro zostanie wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2K, częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz oraz technologi ściemniania PWM 1920 Hz. 

Do sieci wyciekł właśnie szkic modelu P60 Pro, który sugeruje, że w górnej części przedniego panelu znajdzie się podłużny otwór w kształcie pigułki. W otworze z pewnością znajdzie się  kamerka do selfie i rozmów wideo oraz dodatkowe sensory.

Huawei oficjalnie zapowiada premierę serii P60 oraz Mate X3!
Szkic Huawei P60 Pro (źródło: Weibo)

Sercem urządzenia zostać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 z łącznością ograniczoną do 4G. Standardem pamięci RAM ma być LPDDR5X, natomiast pamięci wewnętrznej – UFS 4.0. 

Smartfony Huawei z serii P od zawsze cechowały się niezłym zapleczem fotograficznym. Podobnie może być w przypadku modelu P60 Pro, który prawdopodobnie zostanie wyposażony w obiektyw główny Sony IMX888 z matrycą 50 Mpx, obiektyw ultraszerokokątny Sony IMX858 z matrycą 50 Mpx oraz teleobiektyw Omnivision OV64B z matrycą 64 Mpx z 3,5-krotnym zoomem. Huawei P60 Pro ma otrzymać takżę ulepszoną technologię Huawei XMAGE 2.0, która pierwszy raz zadebiutowała wraz z serią Mate 50. 

Huawei oficjalnie zapowiada premierę serii P60 oraz Mate X3!
Huawei P60 Pro (źródło: Rodent950)

Ponadto specyfikację uzupełniać ma akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 100 W oraz szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. Smartfon po wyjęciu z pudełka pracować ma pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką HarmonyOS 3.0. 

Huawei oficjalnie zapowiada premierę serii P60 oraz Mate X3!
Huawei P60 (źródło: Rodent950)

Jak już wspomniałem, producent pracuje również nad kolejną generacją swojego składanego smartfona. Huawei Mate X3 ma być urządzeniem składanym do wewnątrz, czyli podobnie jak książka. Zewnętrzny ekran posiadać ma ponadto w górnej części otwór, w którym producent ulokuje kamerkę do selfie i rozmów wideo. Do sieci nie wyciekły dane na temat wymiarów zastosowanych wyświetlaczy, ale ekran wewnętrzny prawdopodobnie będzie mógł pochwalić się rozdzielczością 2K. 

Za wydajność Mate X3 odpowiadać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który również zostanie pozbawiony modemu 5G. Na tylnym panelu znaleźć się ma okrągły moduł, w którym ulokowany ma być potrójny aparat składający się z obiektywu głównego Sony IMX766 o rozdzielczości 50 Mpx, obiektywu ultraszerokokątnego Sony IMX688 oraz obiektywu peryskopowego o zmiennej ogniskowej Sony IMX351. 

Huawei oficjalnie zapowiada premierę serii P60 oraz Mate X3!
Huawei Mate X3 (źródło: Rodent950)

Huawei Mate X3 zasilany ma być przez akumulator o pojemności 4800 mAh z obsługą technologii szybkiego ładowania o mocy 66 W. W tym miejscu warto wspomnieć, że bezpośredni konkurent, czyli Samsung Galaxy Z Fold 4 posiada baterię o pojemności 4400 mAh z ładowaniem o mocy 25 W. 

Warto mieć jednak na uwadze, że informacje na temat parametrów technicznych wszystkich modeli nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez producenta. Wszystkiego dowiemy się jednak już za kilka dni podczas oficjalnej premiery.

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!