Sony Xperia 5 V zadebiutuje już za kilka dni! Producent oficjalnie ujawnił datę premiery

Producent ujawnia datę premiery Sony Xperia 5 V
fot. producenta

Firma Sony oficjalnie ogłosiła datę premiery nowego smartfona ze średniej półki cenowej, który zadebiutuje na rynku już za kilka dni. Zobaczcie sami, co wiemy na temat Sony Xperia 5 V. 

Co wiemy na temat Sony Xperia 5 V?

Producent oficjalnie poinformował, że przedstawiciel wyższej-średniej półki cenowej, czyli Sony Xperia 5 V zadebiutuje oficjalnie już 1 września bieżącego roku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 czasu polskiego. Początkowo sądzono, że smartfon zadebiutuje podczas targów IFA w Berlinie. Konferencja odbędzie się jednak w nieco innej formie za pośrednictwem transmisji online w serwisie YouTube. 

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to na ten moment wiemy, że Sony Xperia 5 V zostanie wyposażona w 6,1-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Ponadto na wyposażeniu znaleźć się ma podwójny aparat z dodatkowym obiektywem ultraszerokokątnym. 

Producent ujawnia datę premiery Sony Xperia 5 V
fot. producenta

Za wydajność omawianego smartfona odpowiadać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740. 

Producent ujawnia datę premiery Sony Xperia 5 V
fot. producenta

Sony Xperia 5 V ma oferować również 12 GB lub 16 GB pamięci operacyjnej RAM, minimum 128 GB pamięci wewnętrznej, złącze słuchawkowe 3.5 mm, NFC oraz akumulator o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 33 W. 

Póki co, pozostała specyfikacja techniczna omawianego modelu pozostaje tajemnicą, ale już za kilka dni powinniśmy się dowiedzieć wszystkiego na jego temat. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!