Nowy smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Buds 4 zmierzają do Europy! Wiemy, ile będą kosztować

Xiaomi Watch S1 Pro i Xiaomi Buds 4 - ceny w Europie
Xiaomi Watch S1 Pro (fot. producenta)

Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi przygotowuje się do globalnej premiery nowych urządzeń, wśród których znaleźć się mają smartfony z serii Xiaomi 13, a także smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki Xiaomi Buds 4. Najnowsze informacje i plotki pojawiające się w sieci ujawniły ceny nadchodzących nowości. 

Co oferuje smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro?

Smartwatch został wyposażony w 1,47-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 480×480 pikseli i jasności maksymalnej na poziomie 600 nitów. Zegarek oferuje także funkcję AOD, a ekran pokrywa szkło szafirowe. 

Urządzenie wyposażone jest w 12-nm procesor i pracuje pod kontrolą systemu MIUI Watch, który umożliwia m.in. pobieranie dodatkowych aplikacji. Ponadto smartwatch oferuje możliwość odtwarzania muzyki bez połączenia ze smartfonem z wykorzystaniem Wi-Fi. Smartwatch oferuje też funkcję pomiaru pulsu, poziomu stresu, SpO2 oraz temperatury na skórze użytkownika. Nie zabrakło funkcji monitorowania snu, 100 trybów sportowych i 10 rodzajów kursów biegowych. 

Nowy smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Buds 4 zmierzają do Europy! Wiemy, ile będą kosztować
fot. producenta

Na pokładzie Xiaomi Watch S1 Pro nie zabrakło Beidou, GPS, Glonass, Galileo i QZSS. Jak informuje producent, zegarek wytrzyma do 14 dni typowego użytkowania, do 10 dni intensywnego lub do 5 przy wykorzystaniu z funkcji AOD. Ładowanie zegarka przez 10 minut pozwolić ma na dwa dni działania. Warto wspomnieć, że akumulator ma pojemność 500 mAh i obsługuje ładowanie indukcyjne, które pozwala naładować zegarek do 100% w 85 minut. 

Co oferują słuchawki Xiaomi Buds 4?

Kolejną nowością, która zadebiutować ma na globalnym rynku są słuchawki Xiaomi Buds 4. Oferują one aktywną redukcję szumów (ANC), tryb przezroczystości, 11-milimetrowe przetworniki, czy też nowy kodek audio LHDC 5.0, która zapewnia jakość z częstotliwością próbkowania do 192 kHz (dotychczas było to 96 kHz). Warto mieć jednak na uwadze, że kodek ten będzie aktywny wyłącznie po sparowaniu ze smartfonami Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro. 

Nowy smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro i słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Buds 4 zmierzają do Europy! Wiemy, ile będą kosztować
fot. producenta

Ponadto na wyposażeniu Xiaomi Buds 4 nie zabrakło certyfikatu Hi-Res Audio Wireless i Bluetooth 5.3. Według deklaracji producenta, słuchawki na jednym ładowaniu wytrzymuje do 5 godzin z aktywną redukcją szumów i do 9 godzin bez. Czas ten wydłuża się do 30 godzin przy wykorzystaniu etui ładującego, a 5-minutowe szybkie ładowanie daje nam dodatkowe 2 godziny pracy. Pojedynczy zestaw słuchawkowy waży 4,5 grama, a samo etui 55 gramów.

Ile będą kosztować nowości Xiaomi w Europie? 

Znany bloger SnoopyTech udostępnił na Twitterze zdjęcia oraz globalne ceny omawianych modeli. Globalna cena Xiaomi Watch S1 Pro wynieść ma 299 euro (~1430 złotych), natomiast słuchawki Xiaomi Buds 4 wycenione mają być na 59 euro, czyli około 280 złotych. Co ważne, nowości Xiaomi mają zadebiutować na targach MWC 2023 w Barcelonie. 

Źródło: MIUI Polska, xiaomiui

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!