Poznaliśmy wygląd i cząstkową specyfikacje Samsung Galaxy A55

Poznaliśmy wygląd i cząstkową specyfikacje Samsung Galaxy A55

Zdarza się, że niektóre tajemnice mimo wszystko wychodzą na światło dzienne. Świetnym przykładem takich działań jest branża technologiczna, gdzie operator tuż przed premierą zaprezentował nowego smartfona. Co posiada i jak wygląda Samsung Galaxy A55?

Orange Belgia zaliczyło falstart z premierą telefonu Samsung Galaxy A55

Skąd wiemy, że to było nieporozumienie? Operator zdążył już usunąć wszelkie informacje, ale w Internecie nic nie ginie. Zdjęcia oraz specyfikacja zdążyła pójść w świat, mimo iż oficjalna premiera smartfona miała się odbyć 11 marca. Co dokładnie zostało zaprezentowane? Urządzenie wygląda jak na zdjęciach poniżej i bardzo przypomina swoich poprzedników. Urządzenie zostało wykonane z metalu i plastiku. Także nie ma tu wielkiego zaskoczenia. Również lekko wystające aparaty fotograficzne oraz kamera do selfie umiejscowiona na środku wyświetlacza przypomina nam poprzednika.

Poznaliśmy wygląd i cząstkową specyfikacje Samsung Galaxy A55

Znaczące podobieństwo nie oznacza żadnych zmian. Z informacji dostępnych na stronie operatora wiemy, że nowy A55 będzie nieco wyższy od swojego poprzednika. Minimalną zmianą w samym wyglądzie wydaje się również waga przedpremierowego smartfona Samsunga waży 213 gramów. Z kolei model A54 waży o 11 gramów mniej. Dokładniejsze zmiany w zakresie wyglądu z pewnością przedstawią późniejsze testy urządzenia. Czas zerknąć na specyfikacje, o także dużo nie wiemy. Samsung Galaxy A55 będzie pracować z pomocą procesora Samsung Exynos 1480. Za wsparcie pamięci (w mojej ocenie trochę mało) będzie odpowiadać 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, z opcją rozszerzenia za pomocą karty microSD aż do 1 TB.

Poznaliśmy wygląd i cząstkową specyfikacje Samsung Galaxy A55

Zerkając na wyświetlacz również widzimy minimalną zmianę. Producent w modelu A55 zastosował wyświetlacz SUPER AMOLED o przekątnej 6,6 cala (poprzednik miał 6,4). Nie są to powalające różnice, ale producent zawsze będzie miał argument, że pojawiły się zmiany. Czas przejść do sekcji fotograficznej. Na pleckach znajdziemy 3 aparaty: główny to 50 MP, obiektyw ultraszerokokątny 12 MP oraz makro 50 MP. Wspomniana wcześniej kamerka do selfie może pochwalić się rozdzielczością 32 MP. Całe urządzenie będzie potrzebować także solidnego zasilania. W tej kwestii Samsung pozostał przy baterii 5000 mAh oraz szybkim ładowaniu przewodowym. To wszystko będzie kontrolował Android 14, który z pewnością będzie otrzymywał aktualizacje. Niestety nie znamy na ten moment kwoty urządzenia, ale w mojej ocenie smartfon może kosztować około 2000 zł.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!