Strona główna Aktualności Prawdopodobna specyfikacja Sony Xperia 20 pojawiła się w sieci

Prawdopodobna specyfikacja Sony Xperia 20 pojawiła się w sieci

-

Sony Xperia 10 i Xperia 10 Plus zostały zaprezentowane w lutym tego roku. Tym samym od premiery nie minęło jeszcze nawet pół roku, a w sieci pojawiają się już informacje o zupełnie nowym średniaku japońskiego producenta. Co wiemy na temat Sony Xperii 20?

Sony Xperia 20 ma być ewolucją, a nie rewolucją

Tak naprawdę Sony Xperie 10 i Xperie 10 Plus możemy nazwać pewnego rodzaju przełomem. To pierwsze smartfony posiadające wyświetlacze o proporcjach 21:9. I chociaż mi osobiście takie proporcje nie przypadły do gustu to wiem, że wiele osób, szczególnie tych lubiących gry mobilne, pokochało wręcz wąskie i długie wyświetlacze. Wszystko wskazuje na to, że japoński producent nie porzuci tego pomysłu. Sony Xperia 20 ma powiem otrzymać wyświetlacz o przekątnej 6 cali, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 21:9. Sam wygląd telefonu będzie do złudzenia przypominać to co widzieliśmy już wcześniej. Tym samym nad ekranem znajdziemy sporo wolnego miejsca, ale Sony tym sposobem chce uciec od trendu notcha czy dziury w wyświetlaczu.

sony xperia 20

Za wydajność ma odpowiadać Qualcomm Snapdragon 710. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB lub 6 GB RAM-u w zależności od wersji. Na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB lub 128 GB i najprawdopodobniej pamięć tą będziemy w stanie rozbudować za pomocą kart microSD. Na pleckach znajdą się dwa aparaty o rozdzielczości 12 Mpix każdy. Bardzo możliwe, że oczko odpowiedzialne jedynie za efekt głębi w trybie portretowym, znane z Sony Xperii 10, zostanie zastąpione obiektywem superszerokokątnym. I trzeba przyznać, że takie rozwiązanie w średniaku byłoby sporym krokiem w przód dla japońskiego producenta.

Zobacz także: Recenzja Sony Xperia 10 – LG, przepraszam, że nazwałem G7 Fit najgorszym średniakiem

Całość ma mieć wymiary 158 x 69 x 8,1 mm oraz działać dzięki baterii o pojemności znacznie większej niż 2870 mAh znane z Sony Xperii 10. Premiera Xperii 20 powinna odbyć się późną jesienią lub zimą tego roku. Bez wątpienia smartfon ten pojawi się w także w Europie, a w tym i w naszym kraju.

Co myślicie o telefonach Sony? Czekacie na premierę Xperii 20? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoGizmochina

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej