Prawdziwa mafia narkotykowa na TikToku?

Prawdziwa mafia narkotykowa na TikToku?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało was jak wygląda życie w mafii narkotykowej, macie okazję zobaczyć urywki na popularnej platformie TikTok.

Mafia na TikToku?

Jakiś czas temu na TikToku pojawiło się nowe konto, które w dużym tępie zyskało ogromną popularność. Myślimy, niby nic takiego – to normalne, że na tym portalu ludzie wybijają się w zabójczym tempie co możemy stwierdzić po nastolatce Charlie D’Amelio, która w niecały rok osiągnęła publikę 99 milionów obserwujących. To konto skrywa w sobie jednak odrobinę więcej – jego posiadaczami są członkowie mafii narkotykowej, którzy pokazują swoją codzienność.

Prawdziwa mafia narkotykowa na TikToku?

TikTok blokuje, a filmy i tak wracają

Portal stara się radzić z treścią filmów, które propagują uczestnictwo w mafii, w końcu na TikToku znajduje się ogrom małych dzieci, które częściowo takie zachowania mogą przenieść w swoje realne życie. Mimo wszystko filmów przybywa, a kartel cieszy się niemałym zainteresowaniem. Kilkudziesięciu uzbrojonych mężczyzn na tle bardzo drogich samochodów manifestujących “Tylko ludzie od Mencho” to jeden z wielu filmów, które możemy tam znaleść. Z tłumaczeniem oczywiście już przybywam. Mencho, to szef kartelu z Jalisco a cała akcja miała na celu zademonstrować siłę kartelu przed przybyłym wtedy do miasta prezydentem, którego jednym z założeń jest walka z kartelami narkotykowymi.

Prawdziwa mafia narkotykowa na TikToku?

Narkomarketing w sieci?

Takim mianem określiła sytuację Alejandra Leon Olvera dla New York Times. W sieci od zawsze można było znaleźć tego typu kontent. Jednak był on sprawnie i szybko usuwany. Im większy rozwój platform społecznościowych, tym większa sposobność do publikacji takich filmów. Algorytm TikToka pozwala niestety na szybkie rozprzestrzenianie tego typu treści. Jeśli polubisz jeden taki film – na twojej tablicy pojawi się ich pięć więcej. W taki sposób dzieci czy młodzież użytkująca aplikację, trafia na taki kontent dość często a co za tym idzie – mogą chcieć przenieść ten tryb życia, nielegalny tryb życia w swoje realia. Tego właśnie się boimy.

Natrafiliście już na taki film w sieci?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!