Prawo jazdy w telefonie już jest! mPrawo Jazdy na Android oraz iOS

mprawo jazdy mobywatel

Po kilku miesiącach przygotowań aplikacja mObywatel w końcu doczekała się rozszerzenia swoich funkcji o dostęp do prawa jazdy oraz licznik punktów karnych!

Prawo jazdy w końcu w telefonie!

Cyfryzacja dokumentów w Polsce trwa w najlepsze. Zaczęło się od wirtualnego dowodu osobistego, do którego z czasem dołączyły recepty na leki oraz legitymacje szkolne i studenckie, a także dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz natomiast aplikacja mObywatel doczekała się nowej funkcji, która pozwala na dodanie prawa jazdy oraz weryfikację swoich punktów karnych z poziomu smartfona!

mprawo jazdy telefon

W aplikacji znalazły się takie informacje jak dane osobowe posiadacza prawa jazdy, aktualne uprawnienia oraz ważność i numer samego dokumentu. Ciekawe jest natomiast to, że samo zdjęcie różni się od tego, które znajduje się na prawie jazdy – w aplikacji wyświetla się zdjęcie, które obecnie jest w dowodzie osobistym.

Punkty karne w aplikacji

mPrawo Jazdy to nie jedyna nowość. Przy okazji dodania nowego dokumentu do aplikacji mobilnej, automatycznie będziemy mieli też dostęp do naszego konta z punktami karnymi. Dzięki temu w dowolnym momencie będzie można sprawdzić aktualne “saldo”, wraz z informacją za co zostały przyznane oraz ile czasu pozostało do ich unieważnienia.

punkty karne mobywatel

Warto jednak pamiętać, że dane w aplikacji aktualizowane są raz na dobę – około godziny 6.00, więc jeśli w międzyczasie ktoś dorzuci jakieś punkty do puli, to pojawią się one dopiero następnego dnia.

Co powiecie na temat nowości w aplikacji mObywatel? Korzystacie z tego rozwiązania?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!