Premiera Cyberpunka 2077 przesunięta – to nie żart

Cyberpunk 2077

Gracze (w tym ja) zaczęli już odliczanie do premiery Cyberpunka 2077, która miała się odbyć 19 listopada 2020 roku. Miała to jednak słowo klucz. Do wydarzenia tego został mniej niż miesiąc, a tymczasem premiera została ponownie przełożona.

W Cyberpunka nie zagramy w listopadzie 😔

O powodach tej decyzji czytamy w poniższej, oficjalnej informacji CD Projektu. Główną przyczyną opóźnienia jest liczba różnorodnych wersji gry, które muszą być gotowe na premierę. W Cyberpunka zagramy przecież aż na dziewięciu gamingowych platformach – PC, konsolach i Google Stadia. W dodatku Redzi muszą przygotować wszystko pracując z domu, a więc w warunkach dalekich od ideału. Studio nieprawidłowo oszacowało także ilość czasu potrzebnego na przygotowanie tzw. Day-0 patcha, czyli aktualizacji, która pojawi się w dniu premiery gry. Twórcy przepraszają.

Premiera Cyberpunka 2077 przesunięta – to nie żart

Miałem dużą nadzieję, że gra faktycznie pojawi się 19 listopada. Teraz będziemy musieli czekać ponad 6 tygodni. W tym czasie warto obserwować media społecznościowe gry, aby trafić na najnowsze wieści z Night City. Na kanale YouTube być może pojawi się więcej zapowiedzi przybliżających uniwersum gry.

Co sądzicie o kolejnym przesunięciu premiery? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!