Premiera Mi Band 4 już za tydzień. Jest na co czekać!

xiaomi mi band 4 5

Kolejna premiera urządzenia Xiaomi oficjalnie zapowiedziana. Dziś w chińskim serwisie Weibo pojawił się oficjalny plakat zapowiadający prezentację nowej generacji inteligentnej opaski giganta z Państwa Środka. Mi Band 4 nadchodzi!

Przedpremierowe przecieki zdradziły nam sporo szczegółów dotyczących opaski

Tak naprawdę do premiery pozostał jeszcze tydzień, a już dziś wiemy naprawdę sporo na temat Mi Banda 4. Największą różnicą w porównaniu do poprzednich generacji ma być to, że smartband otrzyma kolorowy wyświetlacz. Oczywiście rozwiązanie to będzie wiązało się z większym zużyciem baterii, ale problem ten ma zostać rozwiązany przez większe ogniwo. W Mi Bandzie 4 będzie miało ono bowiem pojemności 135 mAh zamiast 110 mAh, które znaliśmy z Mi Banda 3. To jednak nie jedyna nowość.

xiaomi mi band 4Zobacz także: Xiaomi zapowiada kolejną premierę. Mi 9T w Europie pojawi się już 12 czerwca

Najnowsza odsłona opaski sportowej giganta z Państwa Środka otrzyma wsparcie dla głosowego asystenta XiaoAI. Możliwe, że europejska wersja pojawi się z Asystentem Google, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone. Tym samym Mi Band 4 musi otrzymać mikrofon do rejestrowania poleceń głosowych oraz najprawdopodobniej także głośnik w celu usłyszenia odpowiedzi asystenta. Opaska otrzyma także Bluetooth 5.0 oraz ulepszony pulsometr, który w końcu ma rejestrować pomiary zgodne z faktycznym stanem.

mi band 4 4

Na rynek mają trafić dwie wersje Xiaomi Mi Band 4. Pierwsza będzie pozbawiona modułu NFC pozwalającego na płatności zbliżeniowe i ma kosztować około 200-300 juanów (ok. 110 – 165 zł). Droższa, bowiem kosztująca 499 juanów (ok. 275 zł), otrzyma NFC. Oczywiście ceny te dotyczą rynku chińskiego, a co za tym idzie zarówno w chińskich sklepach oferujących wysyłkę do Polski jak i w dystrybucji w naszym kraju za nową generację opaski sportowej trzeba będzie zapłacić zdecydowanie więcej. Co ciekawe na europejski rynek ma trafić także wersja z NFC i co więcej ma wspierać ona płatności zbliżeniowe poprzez Google Pay. Myślę, że to wystarczy aby wiele osób zdecydowało się na zakup Mi Banda 4.

Czekacie na premierę Xiaomi Mi Band 4? Co myślicie o kolorowym wyświetlaczu w opasce sportowej? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!