Problem z dostępnością procesorów. Xiaomi musi wybrać słabszą jednostkę

Problem z dostępnością procesorów. Xiaomi musi wybrać słabszą jednostkę

Myślę, że Xiaomi Mi 11 Lite 5G był jednym z popularniejszych telefonów, spośród modeli, które Xiaomi wprowadziło ostatnio do oferty. Okazuje się jednak, że niedługo jego dostępność na rynku może zostać ograniczona – wszystko to przez brak komponentów. Głosy w tej sprawie są podzielone.

Snapdragon 780G na wyczerpaniu

Wang Teng Thomas, dyrektor produktu Xiaomi, na swoim profilu społecznościowym Weibo opublikował informację, że zdolność produkcyjna Qualcomma jest niewystarczająca i wyczerpały się dostępne nakłady układu Snapdragon 780G, czyli procesora użytego w Mi 11 Lite 5G. Co ciekawe, tylko Xiaomi wydało do tej pory urządzenie z tym SoC, więc możliwe, że chińska firma ma monopol na tę jednostkę. Wygląda jednak na to, że mimo problemów Mi 11 Lite 5G nie zniknie ze sklepów, ponieważ Xiaomi posiada zapasy tego procesora według leakstera Digital Chat Station.

mi 11 lite 5g
Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Dodatkowo Digital Chat Station twierdzi, iż problemy z dostępnością procesora Qualcomma są na tyle duże, że w przyszłości nie będzie nowych smartfonów z tym układem na pokładzie. Chipset Qualcomm Snapdragon 780G wykonano w 5 nm procesie technologicznym. W SoC zastosowano rdzenie Cortex-A78 oraz Cortex-A55, a także grafikę Adreno 642. Jest to układ tworzony w wyjątkowo niskim procesie technologicznym, 5 nm, czyli tym samym, co flagowe chipy dla najdroższych smartfonów, a te z pewnością mają pierwszeństwo w kwestii produkcji. 

Zamiast telefonów ze Snapdragonem 780G mają się wkrótce pojawić urządzenia ze Snapdragonem 778G. Jest on nowszy, ale wykonany w litografii 6 nm. Poza tym oba procesory są pod względem specyfikacji całkiem podobne – bazują na jednostkach Kryo 670.

Źródło: telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!