Strona główna Aktualności Project Fi zmienia się w Google Fi. Zobacz jakie telefony wspiera!

Project Fi zmienia się w Google Fi. Zobacz jakie telefony wspiera!

-

Project Fi od dziś możemy znać jako Google Fi. Co więcej amerykański gigant udostępnił światu wymagania jakie musi spełniać telefon aby móc korzystać z tego rozwiązania.

Czym jest Google Fi?

Project Fi to, a teraz już Google Fi, to sieć komórkowa, która miała zrewolucjonizować amerykański rynek. W Stanach Zjednoczonych nielimitowany dostęp do internetu mobilnego nie jest tak prosty i oczywisty jak w naszym kraju. Tam pakiety są niezwykle drogie, a większość użytkowników korzysta z abonamentów na długie lata. Z tego też powodu Google Fi ma być czymś co podbije serca Amerykanów. Google nie posiada własnej infrastruktury, a co za tym idzie korzysta z sieci takich gigantów jak T-Mobile, Sprint, U. S. Cellular oraz Three. Pomysł jest prosty. Amerykański gigant umożliwił wykonywanie połączeń oraz wysyłanie SMSów za pośrednictwem Wi-Fi.

google fi 2

Gdy nie jesteśmy w zasięgu jakiejkolwiek sieci smartfon automatycznie przełączy się na pakiet danych. Dodatkowo telefon sam wybierze, który z operatorów w danym momencie posiada najlepszą jakość połączeń. I tak jak w naszym kraju rozwiązanie to może wydawać się całkowicie bez sensu tak w USA sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są całkowicie darmowe hotspoty, a co za tym idzie osoby, które wybiorę Google Fi nie będą zmuszone do ciągłego korzystania z danych komórkowych. Cena? Za 20$ otrzymujemy miesięczny pakiet nielimitowanych rozmów i SMSów. Jeśli chcemy dodatkowo posiadać pakiet danych to musimy zapłacić 10$ za każdy gigabajt, ale może on być wykorzystywany w każdym z 170 krajach, w których istnieją infrastruktury firm współpracujących z Google. Co więcej amerykański gigant zwraca użytkownikom pieniądze za niewykorzystane dane.

Kto może korzystać z Google Fi?

Gigant z Mountain View przedstawił, które z urządzeń są w pełni wspierane przez jego rozwiązanie. W przypadku produktów Apple jest to każdy iPhone od 5S. Warunkiem jest posiadanie iOS w wersji 11 lub nowszej. Aktualnie jest to wersja beta, ale według Google wszystko już działa w pełni sprawnie. Jeśli chodzi o Androida to koniecznością jest system z zielonym robocikiem w wersji 7.0 lub nowszej. Dodatkowo koniecznością jest obsługa pasm LTE 2 oraz 4. Czy możemy liczyć na Google Fi w Polsce? Myślę, że w naszym kraju nie ma to większego sensu. Coraz więcej operatorów oferuje ogromne pakiety danych, a hotspoty Wi-Fi nie są codziennością. Miejmy nadzieję, że Google przygotuje całkowicie nową ofertą, którą będzie chciało podbić Europę!

Co myślicie o Google Fi? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej