Prośby wysłuchane! Xiaomi Mi Watch zaktualizowany!

xiaomi mi watch
Xiaomi Mi Watch

Jakiś czas temu na łamach ROOTBLOG-a pojawił się mój artykuł, w którym podzieliłem się wrażeniami z użytkowania zegarka Xiaomi Mi Watch. W tekście mocno skrytykowałem podejście producenta do software’u i jego aktualizacji. A tu proszę! Po bardzo długiej ciszy pojawił się pierwszy update!

Kilkanaście dni temu na łamach ROOTBLOG-a pojawił się artykuł, w którym to mocno skrytykowałem podejście Xiaomi do ich flagowego zegarka Mi Watch.

Mi Watch to naprawdę dobry hardware i pochwalić możemy chociażby świetny ekran czy wysoką wydajność. Niestety, sprzęt jest ograniczony przez software, który nie tylko oferuje mało, ale jest również pełen błędów i niedoróbek. Mało tego, od dłuższego czasu zegarek nie dostał żadnych aktualizacji, które jakkolwiek wpłynęłyby na użytkowanie.

Coś musiało się jednak ruszyć, bowiem po prawie pół roku ciszy, Xiaomi wydało aktualizację, która wniosła kilka poprawek.

Xiaomi Mi Watch (nareszcie) z aktualizacją

Wczoraj rano zostałem poinformowany, że Xiaomi nareszcie wydało update dla Mi Watch. Niestety, odświeżałem kilkukrotnie okno z uaktualnieniami w aplikacji Xiaomi Wear, jednak nic nowego się nie pojawiało. Aż do późnych godzin wieczornych! To właśnie wtedy bowiem – po kolejnym odświeżeniu – pojawiła się opcja aktualizacji do wersji 1.3.63.

Wprowadzono jedną nowość:

  • Schedule for Always-on display.

A także zaimplementowano wiele poprawek:

  • “Raise to wake” is now compatible with “Always-on display”.
  • A better sync of live workout metric between your phone and watch
  • Filter notifications when using Camera on your watch
  • Fixed known bugs
Xiaomi Mi Watch aktualizacja maj 2021

Nową aktualizację mam już od kilkunastu godzin. Czy zauważyłem jakąś różnicę? Tak. Przede wszystkim wydaje mi się, że różnica czasu, pomiędzy przyjściem powiadomienia na telefon, a wyświetleniem go na zegarku, jest znacznie mniejsza. Ponadto – póki co- nie zauważyłem dziwnego błędu, kiedy to duża liczba powiadomień sprawiała, ze Mi Watch wibrował bez przerwy przez około 15 sekund, a następnie się wyłączał.

Nową aktualizację możecie wymusić uruchamiając aplikację Xiaomi Wear, a następnie przechodząc na zakładkę Profil. Tutaj szukamy Dodatkowe ustawienia. Na samym dole listy powinna pojawić się opcja Sprawdź dostępność aktualizacji.

Źródło: Własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!