Strona główna Aktualności Przeglądarka Xiaomi Mint trafiła do Sklepu Play

Przeglądarka Xiaomi Mint trafiła do Sklepu Play

-

Smartfony Xiaomi posiadają wbudowaną przeglądarkę internetową preinstalowaną przez chińskiego producenta. Teraz gigant z Państwa Środka postanowił udostępnić tę aplikację w Sklepie Play, a co za tym idzie pobrać ją mogą użytkownicy każdego urządzenia z Androidem!

Xiaomi Mint

Przeglądarką Xiaomi jest aplikacją, która ma działać zarówno na mocniejszych jak i na najsłabszych urządzeniach. Pik instalacyjny waży jedynie 11 MB. Dla porównania Chrome waży około 66 MB. Przeglądarka jest czymś z czego wiele osób korzysta przez większość czasu używając smartfona. Tym samym ważna jest jej funkcjonalność i ilość dostępnych opcji czy ustawień. Przeglądarka Xiaomi w tej kwestii radzi sobie bardzo dobrze.

Całość jest w pełni spolszczona. Nie znajdziemy tak naprawdę żadnych komunikatów w języku angielskim czy chińskim. Nie zabrakło także trybu nocnego, który może automatycznie włączać się i wyłączać o danej godzinie. Na uwagę zasługuje także funkcja blokująca wyskakujące, najczęściej niechciane, powiadomienia oraz tryb automatycznie akceptujący wszystkie ciasteczka. Wyszukiwać treści możemy głosowo lub za pomocą rozbudowanej wyszukiwarki haseł, która przeszukuje Google, YouTube, Google Play, Yahoo lub inne, wybrane przez nas serwisy.

Jedynym wymaganiem, które musimy spełnić aby korzystać z Xiaomi Mint jest posiadanie smartfona z systemem Android 4.4 KitKat lub nowszym. Jeśli nigdy nie korzystaliście z smartfonów giganta z Państwa Środka, a co za tym idzie nie mieliście jak sprawdzić jego przeglądarki to warto wypróbować ją na własnej skórze. Sam przez dłuższy czas z niej korzystałem, ale jednak synchronizacja pomiędzy komputerami a telefonem w Chrome wygrała. Aplikacja do pobrania jest w Sklepie Play.

Co myślicie o przeglądarce Xiaomi Mint? Czekamy na komentarze!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej