Kolejny bank udostępni klientom przelewy na telefon BLIK

przelew na telefon blik

BLIK kojarzy nam się chyba najbardziej z płaceniem w internecie za pomocą sześciocyfrowych kodów. Nie jest to jednak jedyna funkcja, jaką zapewnia Polski Standard Płatności. Mamy też czeki BLIK, wypłaty z bankomatów przez kody BLIK oraz oczywiście przelewy na telefon BLIK. Jeśli korzystacie z tej funkcji na co dzień, ponieważ jest ona obecna w Waszym banku, to możecie się zdziwić, ponieważ klienci każdej instytucji nie mają do niej dostępu.

Przelewy na telefon BLIK w SGB

Na szczęście banki wiedzą, że tego typu funkcję to magnes na klientów, szczególnie tych, którzy przywykli do tego typu funkcjonalności. Kolejne instytucje wprowadzają więc oferowane przez BLIKA metody operowania finansami. Jak podaje źródło, jedną z nich jest SGB-Bank, który ma w planach wdrożenie przelewów na telefon BLIK. Nie jest to jednak jedyna nowość, która pojawi się w aplikacji SGB Mobile.

SGB-Bank i banki spółdzielcze SGB udostępniły użytkownikom aplikacji SGB Mobile możliwość zakładania “konta na selfie”. Chodzi oczywiście o weryfikację tożsamości na podstawie biometrycznego porównania zdjęć dowodu osobistego z selfie klienta i nagranie kilku gestów użytkownika. W trakcie zakładania konta bankowego klient wypełnia wniosek, a następnie akceptuje warunki umowy na prowadzenie rachunku bankowego przy pomocy kodu otrzymanego w wiadomości SMS.

Tak jak zapowiadaliśmy w strategii „Otwieramy przyszłość” interes i potrzeby klienta są naszym najważniejszym priorytetem. Tak jak zachowanie wysokiego bezpieczeństwa i szerokiej dostępności do usług bankowych. Konto mobilne wychodzi naprzeciw obu tym wyzwaniom – jest proste w obsłudze, a jednocześnie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i można je założyć w dowolnym momencie oraz miejscu.

mówi Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku

Pilotaż tej opcji przeprowadzono z sukcesem w dwóch bankach z grupy: ESBANK Bank Spółdzielczy oraz Bank Spółdzielczy w Lipce. Konto na selfie to nie jedyna nowość, ponieważ w aplikacji SGB Mobile pojawiły się kontrola nad płatnościami za usługi streamingowe platform cyfrowych oraz Autopay i Garmin Active.

Źródło: fintek.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!