MSI Claw oficjalnie! To konkurencja dla Steam Deck, Asus ROG Ally oraz Lenovo Legion Go?

MSI Claw oficjalnie
fot. producenta

Rynek konsol przenośnych do tej pory oferował rozwiązania od największych producentów elektroniki. Oprócz Steam Deck, pojawiły się też takie modele jak ASUS ROG Ally czy Lenovo Legion Go. Podczas trwających właśnie targów CES 2024 w Las Vegas podobne urządzenie wprowadziła do swojej oferty firma MSI. Oto, co oferuje MSI Claw. 

MSI Claw pierwszym urządzeniem tego typu zaprezentowanym przez markę

Wszystkie z wymienionych wcześniej modeli konkurencji oferują procesory firmy AMD, a tymczasem MSI Claw napędzany jest przez 16-rdzeniowy i 22-wątkowy procesor Intel Core Ultra 7 155H (6 rdzeni P, 8 rdzeni E i 2 rdzenie LPE o taktowaniu do 4.8 GHz) lub 14-rdzeniowy i 18-wątkowy Intel Core Ultra 5 100H (4 rdzenie P, 8 rdzeni E i 2 rdzenie LPE o taktowaniu do 4.6 GHz) z mobilnej serii Intel Core Ultra 1. Zastosowane chipsety współpracują z układem graficznym Intel Arc Graphics oraz 16 GB pamięci RAM LPDDR5. MSI Claw oferowany ma być z 512 GB lub 1 TB dyskiem SSD na slocie NVMe M.2. Jest też technologia Intel XeSS oraz chłodzenie MSI Cooler Boost Hyperflow. 

MSI Claw oficjalnie
fot. producenta

Przenośna konsola może pochwalić się również 7-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920 pikseli) i częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Ponadto, ekran oferuje jasność maksymalną na poziomie 500 nitów oraz 100% pokrycie sRGB. MSI Claw wyposażono również w Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, 3.5 złącze słuchawkowe 3.5 mm, port USB C z Thunderbolt 4, głośniki stereo oraz czytnik linii papilarnych. Nie zabrakło oczywiście analogowych gałek wykorzystujących efekt Halla, czy też układu przycisków znanego z konsol Xbox. 

MSI Claw zasilany jest przez akumulator o pojemności 53 Wh, który według producenta wystarczyć ma na dwie godziny pracy w przypadku pełnego obciążenia urządzenia. Jeśli chodzi natomiast o system operacyjny, to konsola pracować ma pod kontrolą Windows 11 Home lub Windows 11 Pro. Na ten moment nie wiadomo jednak, który system trafi do danej wersji konsoli. 

Na koniec należy jeszcze dodać, że całość charakteryzuje się wymiarami 292×117×21,1 mm i wagą na poziomie 675 gramów.  

Na ile wyceniono MSI Claw?

Nowość MSI Claw pojawić się ma w sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale 2024 roku. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to luty lub marzec, ale producent nie ujawnił dokładnej daty wprowadzenia do sprzedaży. Jeśli chodzi natomiast o ceny, to najtańszy wariant oferujący procesor Intel Core Ultra 5 oraz 512 GB pamięci wewnętrznej kosztować ma 699 dolarów (~2760 złotych). Droższy wariant wyceniony ma być z kolei na maksymalnie 799 dolarów (~3155 złotych). 

Źródło: MSI

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!