Przenośna konsola z korbką? Poznajcie Playdate!

playdate

Konsole przenośne to temat, który niestety nie wzbudza już takich emocji jak za czasów kultowego wręcz Play Station Portable. Oczywiście Nintendo Switch nadal cieszy się popularnością, ale coraz to więcej użytkowników gra na smartfonach, a co za tym idzie konsole przenośne przestają mieć sen. Playdate ma to zmienić!

Playdate wygląda rewelacyjnie

Za produkcję nowej konsoli przenośnej odpowiedzialna jest grupa Panic Inc. To niewielkie urządzenie mierzące zaledwie 7,5 x 7,5 cm. Playdate została wyposażona w ekran o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 400 x 240 pikseli. Niestety, ale sam wyświetlacz nie otrzymał jakiegokolwiek podświetlania, a co za tym idzie granie w gry w nocy będzie bardzo utrudnione. Konsola otrzymała port USB typu C, tradycyjne złącze słuchawkowe oraz wsparcie Wi-Fi czy Bluetooth. Wygląda nieźle prawda? Sprzęt został wyceniony na 149 dolarów (ok. 570 zł), a jego premiera ma odbyć się na początku przyszłego roku.

playdate 2

Konsola z korbką

To tak naprawdę kwestia, która zaskoczyła mnie najbardziej. Playdate oprócz tradycyjnych przycisków funkcyjnych otrzyma także.. korbkę. Nie, nie będzie ona służyła do naładowania baterii, a będzie kontrolerem wykorzystywanym razem z d-padem w niektórych grach. Trzeba przyznać, że pomysł ten jest niezwykle ciekawy i może wprowadzić na rynek pewnie powiew świeżości, a jednocześnie dostarczyć użytkownikowi zupełnie nowy typ gier.

Co z grami?

Tutaj Panic Inc postanowiło iść w kierunku tak zwanych sezonów. Tym samym dostęp do sezonu pierwszego otrzymamy razem z zakupem konsoli, a za następne najprawdopodobniej będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Każdy z sezonów będzie składać się z 12 gier, które będą odblokowywane każdego tygodnia. Na tę chwilę nie znamy jakichkolwiek produkcji, które pojawią się na Playdate, ale sam producent konsoli zdradza, że będą to nie tylko autorskie produkcje, ale także gry innych firm. Ja na Playdate czekam z niecierpliwością i przyznam szczerze, że jeśli tylko gry będą wyglądać sensownie bardzo mocno będę zastanawiać się nad zakupem!

A co wy myślicie o nowej konsoli Panic Inc? Czy waszym zdaniem konsole przenośne w dobie smartfonów dla graczy mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!