Publiczna beta One UI dla Samsunga Galaxy S9 i S9+ wystartowała!

One UI

Początek listopada przyniósł nam informację o nowej wersji nakładki Samsunga. One UI, bo tak została nazwana, została zaprezentowana światu podczas konferencji koreańskiego giganta. Wtedy też zapowiedziano, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się program testowy odświeżonej nakładki. Zapowiedzi stały się faktem!

Publiczna beta One UI

Na tą chwilę wersję beta nowej nakładki mogą pobrać jedynie użytkownicy Samsunga Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Kolejnym urządzeniem, które otrzyma dostęp do testowej wersji będzie Galaxy Note 9. Wraz z One UI pojawił się także Android Pie. Program testowy dostępny jest, na tą chwilę, jedynie w Korei Południowej, ale już niedługo ma rozpocząć się także w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Jak pobrać publiczną betę One UI wystarczy wejść do aplikacji Samsung Members lub Samsung+ (dla mieszkańców USA). Tam w powiadomieniach powinna pojawić się informacja o możliwości uczestniczenia w testach nowej nakładki Samsunga. Następnie musimy udać się do ustawień odpowiedzialnych za aktualizację systemu i wybrać opcję “pobierz aktualizacje ręcznie”.

Oczywiście aby wziąć udział w programie trzeba być mieszkańcem Korei. Nie wiemy jednak czy nie wystarczy zmienić region oraz użyć VPNa aby móc pobrać publiczną bete. Samsung chce jednak w najbliższym czasie umożliwić wypróbowanie swojej nowej nakładki także osobom mieszkającym w innych krajach, ale wydaje mi się, że na Polskę będziemy musieli poczekać dłuższą chwilę.

android-pie-galaxy-s9-beta-one-ui

One UI ma przynieść wiele ulepszeń oraz rozwiązań, które będą czymś bez czego użytkownicy nie będą mogli żyć. Nakładka została dostosowana tak, by łatwiej i wygodniej korzystało się z smartfona jedną ręką. Samsung deklaruje, że podczas prac ściśle współpracował z samym Google oraz deweloperami Androida. Wszystko po to by uniknąć jakichkolwiek błędów i niedoróbek. Całość ma działać szybciej oraz być nastawiona na multizadaniowość. Jak będzie wyglądać to w praktyce? Tego dowiemy się już niedługo!

Posiadacie Samsunga Galaxy S9 lub S9+? Czekacie na aktualizację do Androida Pie oraz One UI? A może Samsung Experience na tyle przypadł wam do gustu, że nie potrzebujecie zmian? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!