Purism dopracowuje system PureOS, który będzie obecny na Librem 5

Purism dopracowuje system PureOS, który będzie obecny na Librem 5

Purism odpowiada nie tylko za przygotowanie smartfona, ale również systemu, który to będzie pracował właśnie na tym sprzęcie. Nazywa się on PureOS i teraz dostał sporo poprawek.

PureOS staje się coraz lepszy

W ostatnich tygodniach Purism mocno skupiło się na samym systemie. Dowodem tego mogą być codziennie publikowane krótkie nagrania wideo, które prezentują działanie przeróżnych aplikacji. Na jednym z tych filmów pokazano nawet render frontu smartfona.

Więcej dowiecie się z: Wow! Librem 5 może wyglądać o wiele lepiej niż myśleliśmy

Firma opublikowała nowy wpis na swoim blogu, gdzie informują nas o postępach w pracy nad urządzeniem. Zacznijmy od aplikacji Calls. Tak, jest po prostu zwykły dialer (który działa!) i swoim designem przypomina mi ten z Androida KitKat. Wiele poprawek znalazło się również w programie Messages, SMS i Libhandy. Przeglądarka internetowa za to otrzymała interfejs bardziej przystosowany do ekranu smartfona.

Warto powiedzieć sobie o klawiaturze. Ta już od pewnego momentu pojawiała się na filmikach i zrzutach ekranu. Już pierwsze spojrzenie dało mi celne skojarzenia – klawiatura ta wygląda niemalże jak ta z Windows Phone, choć ta tutaj nazywa się squeekboard.

Purism dopracowuje system PureOS, który będzie obecny na Librem 5

Ciężko nie wspomnieć o samych poprawkach w interfejsie. Purism ciężko pracuje nad tym aby dostosować GNOME do realiów smartfona. Z tego co nam wiadomo, znacznie poprawiono ekran blokady (który teraz wyświetla podstawowe informacje o telefonie i godzinę), przemodelowano również ustawienia oraz dodano menadżer otwartych aplikacji, który przypomina ten z czystego Androida Pie.

Ciągle prace nad rozwojem projektu Librem 5 bardzo cieszą, a pojawienie się nowego, mobilnego systemu operacyjnego tylko wzbudza nasze oczekiwania. Warto jednak sobie powiedzieć, że projekt ten wystartował już dwa lata temu i wiele osób oczekuje namacalnych efektów tych prac.

Jak Wam się podoba PureOS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!