Jakość dźwięku CD na słuchawkach Bluetooth. Takie ma być Qualcomm aptX Lossless

słuchawki Bluetooth
Edifier W830BT

Słuchawki stały się niezwykle popularne, a z biegiem czasu pozbyły się wielu wad względem rozwiązań przewodowych. Jest jednak nadal pewna kwestia, która przemawia za słuchawkami z kablem – jakość dźwięku. Qualcomm jednak opracował nową technologię aptX Lossless, która ma temu zaradzić.

Jakość jak z płyt CD w słuchawkach Bluetooth – wszystko dzięki aptX Lossless

Qualcomm właśnie zaprezentował nową technologię odpowiedzialną za przesyłanie dźwięku. Gigant obiecuje jakość znaną z płyt CD strumieniowaną bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Sygnał ma szczytowe parametry 16 bit i 44,1 kHz. To sprawi, że dźwięk będzie naprawdę czysty i zadowoli nawet największych audiofilów. W zasadzie jedynym ograniczeniem będzie nasz sprzęt audio i jego zdolności reprodukcji dźwięku. Będzie również opcja wybrania nieco gorszej jakości o parametrach 24-bit 96 kHz.

qualcomm aptx losslessz

Qualcomm uważa, że technologia aptX Lossless będzie powszechnie dostępna jeszcze pod koniec 2021 roku. Warto dodać, że prawdopodobnie aktualnie posiadane przez nas urządzenia nie będą kompatybilne z nową technologią. Chyba, że powstanie specjalny update, jednak w to szczerze wątpię.

aptX Lossless to rozwinięcie aptX Adaptive, które dynamicznie wykrywało i skalowało jakość audio w momencie wykrycia, że użytkownik streamuje bezstratny plik muzyczny. Wiceprezes Qualcomma uważa, że dostęp do jakości CD strumieniowanej przez Bluetooth to spory krok w rozwoju słuchawek bezprzewodowych.

Źródło: Fonearena, Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!