Qualcomm prezentuje nowy modem 5G. Poznajcie Snapdragona X60!

Qualcomm prezentuje nowy modem 5G. Poznajcie Snapdragona X60!

Tak naprawdę to już trzeci model modemu 5G zaprezentowany światu przez amerykańskiego giganta. Niestety, ale na wprowadzenie Snapdragona X60 do masowej produkcji będziemy musieli jeszcze poczekać. Modem ten do pierwszych urządzeń trafi bowiem dopiero w 2021 roku. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Qualcomm chce wyprzedzić konkurencję

Oczywiście sieć 5G nadal nie jest czymś wyjątkowo rozwiniętym na świecie. Są kraje, w których mieszkańcy mogą już w wielu miejscach korzystać z sieci nowej generacji, ale większość państw nadal nie ma odpowiednio rozwiniętej infrastruktury sieciowej. W Polsce już w tym roku powinniśmy mieć możliwość skorzystania z 5G w większości największych miast. Qualcomm jest świadomy tego, że technologia będzie nadal się rozwijać, a co za tym idzie trzeba stworzyć coś co sprawi, że amerykański gigant będzie o krok przed konkurencją. I tym czymś ma być właśnie zaprezentowany modem Snapdragon X60.

Qualcomm prezentuje nowy modem 5G. Poznajcie Snapdragona X60!

Modem ten, według zapewnień samego producenta, jest pierwszym na świecie sprzętem tego typu, który pozwala na agregację we wszystkich kluczowych pasmach i kombinacjach. Tym samym niezależnie od tego w jakim kraju będziemy chcieli korzystać z urządzenia z Snapdragonem X60 dostęp do sieci 5G będzie możliwy (oczywiście konieczna jest odpowiednia infrastruktura sieciowa). Co więcej Qualcomm chwali się, że nowy modem pozwoli na osiągnięcie jeszcze większych prędkości.

Zobacz także: Qualcomm już pracuje nad Snapdragonem 865 Plus? Wszystko na to wskazuje

Prędkość pobierania ma wynieść bowiem maksymalnie 7,5 Gbit/s, a wysyłania 3 Gbit/s. Snapdragon X50 wykonany jest w 5 nm procesie technologicznym opracowanym przez Samsunga i TSMC. Informacja o tym, że modem ten trafi do masowej produkcji dopiero w 2021 może świadczyć o tym, że Qualcomm chce dopracować swoją nowość do perfekcji lub firmy zajmujące się produkcją smartfonów najzwyczajniej w świecie nie chcą kupować tak dużej liczby modemów, ponieważ większość krajów i tak nie oferuje użytkownikom dostępu do 5G. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta już niedługo ulegnie zmianie!

Co myślicie o sieci 5G? Czekacie na wprowadzenie tej technologii w większości dużych miast naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!