Qualcomm już pracuje nad Snapdragonem 865 Plus? Wszystko na to wskazuje

snapdragon 865
Qualcomm Snapdragon 865

Dopiero co na rynek trafiają pierwsze smartfony z Qualcomm Snapdragonem 865, a już w sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat kolejnego procesora amerykańskiego giganta. Oczywiście na jego premierę będziemy musieli jeszcze poczekać, ale bez wątpienia będzie on miał podbić serca najbardziej wymagających użytkowników.

Qualcomm Snapdragon 865 Plus

Oczywiście informacja na ten temat pojawiła się w serwisie Weibo. Według tych plotek Qualcomm Snapdragon 865 Plus miałby zostać oficjalnie zaprezentowany światu już w trzecim kwartale tego roku. Ciężko powiedzieć czym jednostka ta będzie się różnić od Snapdragona 865. Niemniej jednak przyznam szczerze, że nie spodziewałbym się rewolucji. Bardzo możliwe, że Qualcomm zdecyduje się jedynie na rdzenie o większym taktowaniu czy delikatnie lepszą grafikę jak miało to miejsce w przypadku Snapdragona 855 oraz Snapdragona 855+. Co ciekawe pierwsze prototypy nowego mobilnego procesora amerykańskiego giganta powinny pojawić się na rynku już w kwietniu tego roku.

Qualcomm już pracuje nad Snapdragonem 865 Plus? Wszystko na to wskazuje

Jeśli faktycznie Qualcomm już w trzecim kwartale pokaże światu Snapdragona 865 Plus to bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku na rynek trafi kolejna generacja flagowców takich gigantów jak Samsung, Xiaomi czy OnePlus. Jednocześnie liczę dość mocno na to, że tym razem amerykański producent będzie w stanie nas czymś zaskoczyć. Z drugiej strony wersja z “Plus” w nazwie może być jedynie ulepszoną wersją Snapdragona 865, a rewolucję dopiero zobaczymy w przyszłym roku podczas prezentacji Snapdragona 875 lub procesora o innej, nieznanej na tę chwilę, nazwie.

Zobacz także: Qualcomm prezentuje nowe Snapdragony stworzone z myślą o tańszych smartfonach

Czym jeszcze będzie wyróżniać się Qualcomm Snapdragon 865 Plus? Tego niestety nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że nowa jednostka amerykańskiego giganta nie sprawi, że flagowce będą jeszcze droższe. Coraz to więcej użytkowników wybiera tańsze smartfony, ponieważ to właśnie średniaki oferują zdecydowanie lepszy stosunek ceny do możliwości. Czy w roku 2020 sytuacja będzie wyglądać tak samo? Czas pokaże!

Czekacie na premierę Qualcomm Snapdragona 865 Plus? A może nie korzystacie ze flagowców? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!