Raspberry Pi Pico W kosztuje grosze, a daje ogromne możliwości

Raspberry Pi Pico W
Raspberry Pi Pico W

Raspberry to już popularna marka produkująca komputery typu SBC. Produkty tej firmy stały się wręcz standardem klasy. Jak się okazuje, na rynku właśnie pojawiła się nowość w postaci Raspberry Pi Pico W.

Raspberry Pi Pico W: komputer z WiFi za 6 USD

Jeszcze w styczniu pojawiło się na rynku urządzenie o nazwie Raspberry Pi Pico, czyli niewielki komputerek, który wyceniono na 4 USD. Produkt spodobał się wielu osobom, jednak czegoś w nim brakowało, a mowa tu o komunikacji sieciowej. Dlatego też już teraz wydano wersję ulepszoną.

Raspberry Pi Pico W ma wbudowany chip CYW43439 dla komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem WiFi 2.4 GHz oraz Bluetooth 5.2, również w odmianie Low Energy. Poza tym mamy chipset TSMC wykonany w 40 nm procesie technologicznym, który złożony jest z dwóch rdzeni ARM Cortex-M0+ o częstotliwości 133 MHz. Do tego mamy 264 kB RAM-u. Koszt tego sprzętu to 6 USD, czyli jakieś 27 PLN.

Do czego przyda się taki sprzęt? W zasadzie w tej kwestii ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pico W przyda się jako jakiś bezprzewodowy (w sensie bezprzewodowo wysyła i odbiera dane) czujnik. Możemy ten komputer przerobić też na jakiś włącznik, na przykład do oświetlenia LED. W zasadzie jest to komponent większego ekosystemu i przyda się do budowy produktów Internet of Things.

Źródło: Raspberry

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!