Razer X Fossil Gen 6 to nowy smartwatch dla graczy

Razer X Fossil Gen 6 to nowy smartwatch dla graczy

Targi CES 2022 w Las Vegas trwają w najlepsze, czego efektem są premiery nowych urządzeń. Tym razem firma Razer poinformowała o współpracy z marką Fossil, dzięki której na rynku zadebiutował inteligentny zegarek dla graczy, Razer X Fossil Gen 6. 

Razer X Fossil Gen 6 to limitowany smartwatch dla graczy

Jak możecie się domyślać, najnowszy smartwatch firmy bazuje na zaprezentowanym kilka miesięcy temu modelu Fossil Gen 6. Razer dodał od siebie kilka rozwiązań i funkcji, które sprawiają, że urządzenie jest zdecydowanie bardziej gamingowe. Mowa przede wszystkim o tarczach: analogowe, tekstowej oraz Chroma. Producent zdecydował również dodać do niego dwa wymienne paski w kolorze czarnym oraz zielonym o szerokości 22 mm. 

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to Razer X Fossil Gen 6 posiada 1,28-calowy wyświetlacz AMOLED cechujący się 326 ppi. Całość charakteryzuje się kopertą o średnicy 44 mm i dodatkowo urządzenie jest wodoodporne do 3 ATM. Za działanie odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ , który wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. 

Razer X Fossil Gen 6 to nowy smartwatch dla graczy

Na wyposażeniu jest też Wi-Fi, Bluetooth 5.0 LE, NFC, GPS mikrofon oraz głośnik. Jak informuje producent, Razer X Fossil Gen 6 osiąga 80% naładowania akumulatora w zaledwie nieco ponad 30 minut. Smartwatch może pochwalić się także ulepszonym czujnikiem tętna oraz nowym czujnikiem SpO2, który prowadzi pomiary ilości tlenu we krwi. Nie zabrakło oczywiście standardowych opcji monitorowania snu i wyboru różnego rodzaju ćwiczeń. 

Razer X Fossil Gen 6 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Wear OS by Google z obsługą płatności zbliżeniowych Google Pay. W tym miejscu warto wspomnieć, że producent już teraz zapowiada aktualizację do Wear OS 3. 

Nowy smartwatch Razer został wyceniony dość atrakcyjnie

Smartwatch został przez producenta wyceniony na 329 dolarów, co po przeliczeniu daje nam kwotę na poziomie 1330 złotych. Osobiście uważam, że nie jest to zbyt wygórowana cena, jak na urządzenie o takich parametrach. Warto mieć na uwadze, że zakup Razer X Fossil Gen 6 może być mocno utrudniony, gdyż producent zdecydował wprowadzić do sprzedaży na całym świecie zaledwie 1337 sztuk. 

Urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu i będzie oferowany przede wszystkim za pośrednictwem stron internetowych marki Razer. Co ciekawe, osoby zainteresowane zakupem tego modelu mogą się zapisać na listę, aby otrzymać przypomnienie o sprzedaży, która rozpoczyna się 10 stycznia bieżącego roku o godzinie 17:00 czasu polskiego. Zegarek oferowany będzie również na stronie marki Fossil oraz u wybranych sprzedawców detalicznych.

Źródło: GSMArena 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!