RCS pojawi się na telefonach iPhone. Google zalicza wpadkę informacyjną

RCS
fot.Pixabay.com

Na premierę tego rozwiązania czeka wielu użytkowników. Swobodna komunikacja między Androidem oraz IOS w “nowej ulepszonej” formie SMS-ów. Teraz nie dość, że wiemy o takich zmianach (plotki już wcześniej potwierdzały takie działania) to Google w swojej własnej osobie poinformował świat (co prawda tylko na chwilę), kiedy to nastąpi. W Internecie nic nie ginie.

Czym dokładnie jest RCS?

Nazwijmy to nowym Messengerem lub WhatsAppem. SMS nie chcąc zostać w tyle po prostu ewoluuje i zmienia się na lepsze. Jeśli komuś wygodniej możemy śmiało określić to jako nową generację SMS. I chociaż ma to swoje wady i zalety to zwykła wiadomość tekstowa zwana dalej SMS dalej walczy o swój byt. Google w Androidzie udostępniło już dawno tę nowoczesne rozwiązanie. RCS (od “Rich Communication Services) zmienia największe ograniczenia SMS-ów takich jak wysyłanie GIF-ów, filmów i wiele innych. Mało tego ta nowoczesna technologia powoduje, że już w czasie rzeczywistym wiemy kto do nas pisze. Jest to technologia, która jest niedoceniona, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości. Na pewno jest to spora rewolucja, bo SMS próbuje dorównać do bieżących komunikatorów.

Google poinformował świat o nadchodzących zmianach na chwilę

Na dedykowanej stronie Google pojawiły się informacje o tym, że Apple zacznie obsługiwać RCS już jesienią 2024 roku. Sama premiera tej technologii może (ale nie musi) nałożyć się z datą premiery iPhone 16. Obecnie strona nie wyświetla już tej informacji, ale jak wspomniałem na początku w Internecie nic nie ginie. Wszelkie informacje widzimy na screenie, który trafił do sieci.

RCS pojawi się na telefonach iPhone. Google zalicza wpadkę informacyjną
Fot.Samsung.com

Ciekawe co mogło być powodem usunięcia takiego newsa? Czyżby Apple nie spodobały się tak wczesne wiadomości? Jest to bardzo możliwe, ponieważ Apple ciągle ukrywa wiele szczegółów w zakresie swoich premier. Chcąc poznać dokładne szczegóły polecam książkę Sekrety Apple’a Adama Lashinsky, która prezentuje nam fakty jak Apple strzeże swoich tajemnic nawet na zwykłych spotkaniach wewnątrz firmy. I chociaż o technologii RCS mieliśmy już okazję słyszeć jakiś czas temu również w kontekście Apple to obecny komunikat potwierdza zmiany na linii komunikacji wiadomości SMS między Apple i Google.

Źródło: Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!