Strona główna Aktualności Realme 6 dostaje obsługę HD w Netflixie!

Realme 6 dostaje obsługę HD w Netflixie!

-

Coraz częściej smartfony służą nam nie tylko do obsługi mediów społecznościowych, ale także do oglądania czy słuchania treści na platformach streamingowych. Zrozumiałe więc, że każdy chciałby móc oglądać je w wysokiej jakości.

Netflix w HD

O ile Spotify w wysokiej jakości wymaga jedynie od nas zapłacenia subskrypcji i uruchomienia aplikacji na urządzeniu z szybkim łączem internetowym, tak np. Netflix, by odtwarzać filmy w wysokiej jakości, prócz opłacenia abonamentu i szybkiego łącza, wymaga też odpowiedniej certyfikacji urządzenia. Jest to tzw. zabezpieczenie Widevine, a jego poziom musi wynosić L1. Jeżeli jest inny – Netflix w HD nie zadziała. Z kolei dla samej instalacji aplikacji, urządzenie musi pozytywnie przejść certyfikację Google. Dlatego też np. Netflixa nie zainstalujemy na zrootowanym urządzeniu, bez odpowiednich modyfikacji.

Często jednak zdarza się, że urządzenia już fabrycznie nie mają tych certyfikacji. Czasem ze względu na zainstalowany SoC, błąd oprogramowania, bądź inne czynniki. I tak właśnie było w przypadku Realme 6. Ze względu na zastosowany procesor (Mediatek Helio G90T), mimo uzyskania certyfikatu Widevine L1, materiały w HD nie mogły być odwtarzane. Te czasy jednak minęły, co potwierdził Indyjski CEO Realme w swoim Tweetcie.

Wszystko dotyczy najnowszej aktualizacji która zaczęła pojawiać się na urządzeniach użytkowników. Okraszona numerem RMX2001_11_B.17 aktualizacja waży zaledwie 320MB. O dziwo na liście zmian i poprawek, nie ma nic na temat naprawy treści w HD, jednak wcześniej wspomniany Tweet zdaje się wszystko wyjaśniać.

Zobacz także: USB-C w PSP? A czemu nie?! Oto najciekawsze modyfikacje konsoli

Podobnie sytuacja ma się w przypadku Realme 6 Pro, tu z kolei aktualizacja która ma to naprawić jest oznaczona numerem RMX2061_11_A.11. Ponadto, oprócz Netflixa, „naprawione” ma zostać także Amazon Prime Video. Na to jednak trzeba jeszcze poczekać.

Certyfikacja, czyli problematyczna błahostka

Biorąc pod uwagę fakt, że dzisiejsze smartfony w większości bez problemu są w stanie obsłużyć wysoką jakość materiałów streamingowych (nawet te z niższej półki), irytujące potrafi być to, że nie zawsze to działa. I to nawet nie z naszej winy. Podobna sytuacja miała miejsce z Redmi Note 8 Pro. Wielki ekran i brak Netflixa w HD, z powodu błędu oprogramowania i także tego samego procesora (Mediatek Helio G90T) co w Realme 6. Na szczęście jak widac powoli udaje się ten problem zażegnać. W przypadku Redmi Note 8 Pro, miało to nadejść wraz z aktualizacją do Androida 10.

Spotkaliście się z takim problemem? Co sądzicie o takiej polityce certyfikacji?

ŹródłoGSMArena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej