Realme 6 dostaje obsługę HD w Netflixie!

Realme 6 dostaje obsługę HD w Netflixie!

Coraz częściej smartfony służą nam nie tylko do obsługi mediów społecznościowych, ale także do oglądania czy słuchania treści na platformach streamingowych. Zrozumiałe więc, że każdy chciałby móc oglądać je w wysokiej jakości.

Netflix w HD

O ile Spotify w wysokiej jakości wymaga jedynie od nas zapłacenia subskrypcji i uruchomienia aplikacji na urządzeniu z szybkim łączem internetowym, tak np. Netflix, by odtwarzać filmy w wysokiej jakości, prócz opłacenia abonamentu i szybkiego łącza, wymaga też odpowiedniej certyfikacji urządzenia. Jest to tzw. zabezpieczenie Widevine, a jego poziom musi wynosić L1. Jeżeli jest inny – Netflix w HD nie zadziała. Z kolei dla samej instalacji aplikacji, urządzenie musi pozytywnie przejść certyfikację Google. Dlatego też np. Netflixa nie zainstalujemy na zrootowanym urządzeniu, bez odpowiednich modyfikacji.

Realme 6 dostaje obsługę HD w Netflixie!

Często jednak zdarza się, że urządzenia już fabrycznie nie mają tych certyfikacji. Czasem ze względu na zainstalowany SoC, błąd oprogramowania, bądź inne czynniki. I tak właśnie było w przypadku Realme 6. Ze względu na zastosowany procesor (Mediatek Helio G90T), mimo uzyskania certyfikatu Widevine L1, materiały w HD nie mogły być odwtarzane. Te czasy jednak minęły, co potwierdził Indyjski CEO Realme w swoim Tweetcie.

Wszystko dotyczy najnowszej aktualizacji która zaczęła pojawiać się na urządzeniach użytkowników. Okraszona numerem RMX2001_11_B.17 aktualizacja waży zaledwie 320MB. O dziwo na liście zmian i poprawek, nie ma nic na temat naprawy treści w HD, jednak wcześniej wspomniany Tweet zdaje się wszystko wyjaśniać.

Zobacz także: USB-C w PSP? A czemu nie?! Oto najciekawsze modyfikacje konsoli

Podobnie sytuacja ma się w przypadku Realme 6 Pro, tu z kolei aktualizacja która ma to naprawić jest oznaczona numerem RMX2061_11_A.11. Ponadto, oprócz Netflixa, “naprawione” ma zostać także Amazon Prime Video. Na to jednak trzeba jeszcze poczekać.

Certyfikacja, czyli problematyczna błahostka

Biorąc pod uwagę fakt, że dzisiejsze smartfony w większości bez problemu są w stanie obsłużyć wysoką jakość materiałów streamingowych (nawet te z niższej półki), irytujące potrafi być to, że nie zawsze to działa. I to nawet nie z naszej winy. Podobna sytuacja miała miejsce z Redmi Note 8 Pro. Wielki ekran i brak Netflixa w HD, z powodu błędu oprogramowania i także tego samego procesora (Mediatek Helio G90T) co w Realme 6. Na szczęście jak widac powoli udaje się ten problem zażegnać. W przypadku Redmi Note 8 Pro, miało to nadejść wraz z aktualizacją do Androida 10.

Spotkaliście się z takim problemem? Co sądzicie o takiej polityce certyfikacji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!