realme 9 otrzyma matrycę Samsung HM6 o rozdzielczości 108 Mpix

realme 9 pro
(fot. realme)

realme pokazało nam już kilka smartfonów z dziewiątej serii. W pierwszej połowie marca zostały oficjalnie zaprezentowane modele realme 9 5G oraz realme 9 5G SE, o których pisaliśmy tutaj. To jednak nie wszystko, ponieważ oferta chińskiej marki rozszerzy się wkrótce o smartfon, który najprawdopodobniej będzie nosić nazwę realme 9 (4G).

realme 9 ma pokazać nowy poziom mobilnej fotografii

Producent nie ujawnił specyfikacji technicznej tego sprzętu. Do informacji została podana jedynie zapowiedź aparatu, który nosi marketingową nazwę ProLight. Dowiedzieliśmy się, że głównym sensorem realme 9 będzie matryca Samsung ISOCELL HM6 o rozdzielczości 108 Mpix. Korzysta ona z technologii NonaPixel Plus, która poprawia pobór światła o 23% względem poprzedniej jednostki Samsung ISOCELL HM2. Samsungowa funkcja łączenia pikseli 9Sum Pixel Binning powinna zapewnić wyższą jakość zdjęć wykonywanych w trudnych warunkach oświetleniowych. Po premierze przekonamy się czy faktycznie jakość fotografii, nie tylko tych przy słabym oświetleniu, jest rewelacyjna.

realme 9

Spodziewamy się, że będzie to model o oznaczeniu RMX3521. Ma on otrzymać 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej, 128 GB wbudowanej pamięci na dane, 6,5-calowy ekran. W realme 9 prawdopodobnie znajdzie się akumulator o pojemności 5000 mAh ładowany z mocą 33 W. Frontowa kamerka ma mieć z kolei 16 Mpix.

Biorąc pod uwagę brak łączności 5G, realme 9 nie może być smartfonem z wyższej półki. Słabszy procesor oznacza także, według mnie, stłamszenie możliwości fotograficznych w zarodku. Myślę, że jeśli nowy realme pojawi się w Polsce, to cena powinna oscylować w okolicach tysiąca złotych.

Źródło: purepc.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!