Realme chce stworzyć konkurencję dla Xiaomi Mi Note 10!

realme

Wczoraj w udzielanym wywiadzie Madhav Sheth, dyrektor generalny Realme, ujawnił światu kilka informacji na temat nadchodzącej przyszłości chińskiej firmy. Według jego słów przyszłe dwanaście miesięcy ma być dla Realme wyjątkowo ważne i producent ten chce zawładnąć całym rynkiem mobilnym. Jednym ze sposobów ma być stworzenie konkurenta dla Xiaomi Mi Note 10!

Realme chce być numerem jeden!

Chiński producent chce stać się czymś w rodzaju produktu premium na rynku Indii, a także spróbować swoich sił w innych krajach, a w tym i na Starym Kontynencie. Co więcej Realme ma skupiać się nie tylko na smartfonach, a także na wielu innych urządzeniach wykorzystujących Internet Rzeczy. Wśród nich znajdziemy zapewne zarówno akcesoria do smartfonów takie jak słuchawki, głośniki (najprawdopodobniej także z asystentami głosowymi) czy power banki, ale bardzo możliwe, że Realme zdecyduje się także na krok w stronę szeroko pojętego rynku smart home.

Realme chce stworzyć konkurencję dla Xiaomi Mi Note 10!

Jedną z najciekawszych nowości ma być jednak smartfon będący bezpośrednią konkurencją dla Xiaomi Mi Note 10. Nowość Xiaomi została przez wielu okrzyknięta najlepszym telefonem pod kątem fotografii i Realme chce zrobić wszystko, aby udowodnić światu, że także potrafi stworzyć sprzęt typowo fotograficzny. W tym celu chce wykorzystać matrycę Samsunga Bright GW1 o rozdzielczości 108 Mpix czyli dokładnie ten sam sensor, który został użyty w Mi Note 10.

Zobacz także: Polski oddział Realme już w przygotowaniu!

Wszystko wskazuje na to, że rok 2020 będzie wyjątkowo ciekawy na rynku mobilnym. Producenci szykują naprawdę sporo nowości, a wśród nich powinniśmy znaleźć także urządzenia, które będą prawdziwie rewolucyjne. Czy Realme odmieni sytuacje na rynku smartfonów? Z jednej strony chiński producent nadal nie jest zbyt znany na wielu rynkach, a z drugiej jeśli faktycznie stworzy sprzęt oferujący niesamowitą jakość zdjęć to bardzo możliwe, że o firmie usłyszy zdecydowanie więcej osób. Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na rok 2020!

Czekacie na nowości Realme? Chcielibyście by smartfony tego producenta trafiły do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!