Wszystko wskazuje na to, że realme GT Neo 5 Pro będzie flagowcem z prawdziwego zdarzenia!

realme GT Neo 5 - prawdopodobna specyfikacja techniczna
realme GT Neo 5 (fot. producenta)

Nowe przecieki sugerują, że seria GT Neo 5 od realme doczeka się nowego przedstawiciela należącego do flagowego segmentu. Do zaprezentowanego już realme GT Neo 5 oraz realme GT Neo 5 SE dołączyć ma realme GT Neo 5 Pro. Oto, co już wiemy na jego temat.

Co wiemy o realme GT Neo 5 Pro?

Jak sugerują najnowsze przecieki, nadchodzący smartfon realme zostanie wyposażony w 6,74-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1,5K oraz częstotliwości  odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Według plotek w smartfonie nie zabraknie również funkcji PWM o częstotliwości 2160 Hz.

Za wydajność w realme GT Neo 5 Pro odpowiadać ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz, trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Adreno 740.

realme Gt Neo 5 Pro - prawdopodobna specyfikacja techniczna
realme GT Neo 5 (fot. producenta)

SoC współpracować ma z maksymalnie 16 GB RAM typu LPDDR4x lub LPDDR5x. Na dane użytkownika producent przeznaczyć ma natomiast 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Zdjęcia można będzie natomiast wykonać przy pomocy aparatu głównego o rozdzielczości 50 Mpx z sensorem Sony IMX890 z optyczną stabilizacją obrazu.

realme GT Neo 5 Pro zasilany ma być przez akumulator o pojemności pomiędzy 4500 a 5000 mAh, który prawdopodobnie wspierany będzie przez ładowanie przewodowe o mocy 100 W. Na ten moment reszta szczegółów specyfikacji technicznej pozostaje tajemnicą.

Omawiany smartfon realme oficjalnie zadebiutować ma na rynku w trzecim kwartale bieżącego roku. W pierwszej kolejności pojawi się na rodzimym rynku producenta. 

Źródło: Weibo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!