realme GT5 zostanie wyposażony w bardzo ciekawą funkcję, którą potwierdza sam producent!

Producent potwierdza kolejne szczegóły na temat realme GT5
realme GT3 (fot. producenta)

Już od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje na temat najnowszego flagowca firmy realme, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Tak się właśnie składa, że poznaliśmy nowe i bardzo ciekawe tajemnice nadchodzącego realme GT5. Oto, co wiemy już teraz na jego temat. 

realme GT5 ma przed nami coraz mniej tajemnic!

Firma realme przygotowuje się do premiery swojego nowego smartfona, która według wszystkich informacji zadebiutować ma oficjalnie na rynku już 28 sierpnia bieżącego roku o godzinie 14:00 czasu lokalnego, czyli o 8:00 czasu polskiego. 

Producent potwierdza kolejne szczegóły na temat realme GT5
fot. producenta

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to producent potwierdził także, że sercem smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X3 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A715 o taktowaniu 2.8 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.8 GHz oraz trzech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 2.0 GHz. 

W przypadku procesora pojawić się ma bardzo ciekawa nowość. Mianowicie, w oprogramowaniu telefonu znaleźć się ma funkcja, która pozwalać będzie użytkownikowi na zaawansowane sterowanie wydajnością procesora. W specjalnie przygotowanym panelu użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać taktowanie rdzeni procesora, czyli wybrać 3.2 GHz lub nawet 2.5 GHz. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, którego do tej pory nie było w żadnym smartfonie bez zmodyfikowanego przez użytkownika oprogramowania. Tego typu możliwość pojawiała się dopiero po zrootowaniu telefonu. 

Na wyposażeniu realme GT5 pojawić się ma także dodatkowy procesor Pixelworks X7, który odpowiedzialny będzie za poprawę jakości obrazu w grach i podczas odtwarzania wideo. Do dyspozycji użytkownika będzie maksymalnie 24 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 1 TB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika. 

Nieoficjalnie mówi się, że nadchodząca nowość oferować będzie 6,74-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1.5K i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Za jakość zdjęć odpowiadać ma natomiast potrójny aparat: 50 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx, a całość czerpać powinien energię z akumulatora o pojemności 4600 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 240 W. 

Warto jeszcze dodać na koniec, że podczas prezentacji realme oficjalnie pokazać ma nowe słuchawki realme Buds Air 5. W planach firmy jest też model realme GT5 Pro, który oferować ma Snapdragona 8 Gen 3. Data jego debiutu pozostaje na ten moment tajemnicą. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!