Firma realme zaprezentowała dzisiaj trzy nowe rozwiązania, które mają trafić do pierwszego pełnoprawnego flagowca firmy, czyli modelu GT 2 Pro. Wspomniany model ma być wyposażony m.in. w obudowę wykonaną z bio-polimeru, ultraszerokokątny aparat 150° oraz zupełnie nowy system komunikacji.
Pierwszy smartfon wykonany z tego typu materiał
Jak informuje producent, realme GT 2 Pro charakteryzuje się minimalistycznym designem, który został zaprojektowany przez słynnego japońskiego projektanta Naoto Fukasawę. Styl ten został nazwany Paper Tech Master Design i jako pierwszy na świecie wykorzystuje materiały pochodzenia biologicznego.
W informacji prasowej możemy przeczytać, że obudowa GT 2 Pro została wykonana z bio-polimeru firmy SABIC, który według producenta stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla dotychczas znanych rozwiązań. Wspomniany surowiec uzyskał międzynarodowy certyfikat ISCC, a także spełnia normy środowiskowe: REACH, RoHS czy EPEAT. Co ciekawe, konstrukcja urządzenia pozwoliła zredukować całkowity udział plastiku w obudowie smartfona z 21,7% do zaledwie 0,3%.
Ultraszerokokątny aparat 150°
Nadchodzący smartfon realme ma być również pierwszym smartfonem, który posiadać będzie obiektyw o kącie widzenia wynoszącym 150°. W stosunku do głównego obiektywu, który ma kąt 84°, perspektywa będzie szersza aż o 278%. realme przygotowało również dedykowany dla tego obiektywu tryb rybiego oka (fisheye), który pozwala uzyskać perspektywę kuli.
Nowe rozwiązania w dziedzinie komunikacji
W realme GT 2 Pro wykorzystany zostanie system Antenna Array Matrix, który oferuje trzy nowe i innowacyjne rozwiązania: przełączanie pomiędzy antenami w trybie HyperSmart, wbudowany wzmacniacz sygnału Wi-Fi oraz NFC o pokryciu 360°.
Technologia HyperSmart wykorzystuje 12 dookólnych anten sieci komórkowej, dzięki czemu smartfon jest w stanie inteligentnie oceniać siłę sygnału i dynamicznie wybierać tą, która w danym momencie gwarantuje najlepszą jakość. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być także wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi, który został zbudowany wokół nowej, symetrycznej anteny. Jak informuje producent, rozwiązanie to poprawia stabilność sygnału o 20% w porównaniu z asymetryczną konstrukcję anteny Wi-Fi.
Ostatnim rozwiązaniem są dwie górne anteny komórkowe z modułem NFC, dzięki którym obszar wykrywania sygnału jest większy o 500%, a odległość na jaką smartfon oferuje komunikację NFC wzrosła o 20%. Co ciekawe, całą górna część realme GT 2 Pro (razem z frontem) wykrywa sygnał NFC z każdego kierunku. Na YouTube możecie zobaczyć wydarzenie poświęcone temu modelowi.
Na ten moment nie wiemy nic więcej, a data premiery realme GT 2 Pro pozostaje nadal tajemnicą.
Źródło: Informacja prasowa
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!