realme podsyca atmosferę przed premierą swojego nadchodzącego flagowca!

realme gt neo2 wiadomości google telefon google

Firma realme zaprezentowała dzisiaj trzy nowe rozwiązania, które mają trafić do pierwszego pełnoprawnego flagowca firmy, czyli modelu GT 2 Pro. Wspomniany model ma być wyposażony m.in. w  obudowę wykonaną z bio-polimeru, ultraszerokokątny aparat 150° oraz zupełnie nowy system komunikacji. 

Pierwszy smartfon wykonany z tego typu materiał

Jak informuje producent, realme GT 2 Pro charakteryzuje się minimalistycznym designem, który został zaprojektowany przez słynnego japońskiego projektanta Naoto Fukasawę. Styl ten został nazwany Paper Tech Master Design i jako pierwszy na świecie wykorzystuje materiały pochodzenia biologicznego. 

realme podsyca atmosferę przed premierą swojego nadchodzącego flagowca!

W informacji prasowej możemy przeczytać, że obudowa GT 2 Pro została wykonana z bio-polimeru firmy SABIC, który według producenta stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla dotychczas znanych rozwiązań. Wspomniany surowiec uzyskał międzynarodowy certyfikat ISCC, a także spełnia normy środowiskowe: REACH, RoHS czy EPEAT. Co ciekawe, konstrukcja urządzenia pozwoliła zredukować całkowity udział plastiku w obudowie smartfona z 21,7% do zaledwie 0,3%. 

Ultraszerokokątny aparat 150°

Nadchodzący smartfon realme ma być również pierwszym smartfonem, który posiadać będzie obiektyw o kącie widzenia wynoszącym 150°. W stosunku do głównego obiektywu, który ma kąt 84°, perspektywa będzie szersza aż o 278%. realme przygotowało również dedykowany dla tego obiektywu tryb rybiego oka (fisheye), który pozwala uzyskać perspektywę kuli. 

realme podsyca atmosferę przed premierą swojego nadchodzącego flagowca!

Nowe rozwiązania w dziedzinie komunikacji

W realme GT 2 Pro wykorzystany zostanie system Antenna Array Matrix, który oferuje trzy nowe i innowacyjne rozwiązania: przełączanie pomiędzy antenami w trybie HyperSmart, wbudowany wzmacniacz sygnału Wi-Fi oraz NFC o pokryciu 360°. 

realme podsyca atmosferę przed premierą swojego nadchodzącego flagowca!

Technologia HyperSmart wykorzystuje 12 dookólnych anten sieci komórkowej, dzięki czemu smartfon jest w stanie inteligentnie oceniać siłę sygnału i dynamicznie wybierać tą, która w danym momencie gwarantuje najlepszą jakość. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być także wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi, który został zbudowany wokół nowej, symetrycznej anteny. Jak informuje producent, rozwiązanie to poprawia stabilność sygnału o 20% w porównaniu z asymetryczną konstrukcję anteny Wi-Fi. 

realme podsyca atmosferę przed premierą swojego nadchodzącego flagowca!

Ostatnim rozwiązaniem są dwie górne anteny komórkowe z modułem NFC, dzięki którym obszar wykrywania sygnału jest większy o 500%, a odległość na jaką smartfon oferuje komunikację NFC wzrosła o 20%. Co ciekawe, całą górna część realme GT 2 Pro (razem z frontem) wykrywa sygnał NFC z każdego kierunku. Na YouTube możecie zobaczyć wydarzenie poświęcone temu modelowi.

Na ten moment nie wiemy nic więcej, a data premiery realme GT 2 Pro pozostaje  nadal tajemnicą. 

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!