realme spróbuje swoich sił na rynku telewizorów. Dwa modele Smart TV trafiają na rynek!

realme spróbuje swoich sił na rynku telewizorów. Dwa modele Smart TV trafiają na rynek!

Podczas wczorajszej konferencji producenta z Państwa Środka zobaczyliśmy nie tylko nowy smartwatch czy słuchawki, ale także Smart TV. Tym samym realme dołącza do grona firm, które w swoim portfolio posiadają także telewizory. Czy urządzenia te okażą się hitem sprzedażowym? Przyjrzyjmy się bliżej ich specyfikacji!

realme Smart TV

Na start otrzymaliśmy dwa modele telewizorów realme i są to raczej sprzęty dla mniej wymagających użytkowników czy osób, które nie chcą wydawać zbyt dużych kwot na zakup nowego urządzenia. Do wyboru mamy Smart TV o przekątnej 32 cali oraz rozdzielczości HD i model z wyświetlaczem o przekątnej 43 cali oraz rozdzielczością FullHD. Maksymalna jasność wyświetlanego obrazu wynosi 400 nitów. Producent chwali się także rewelacyjnymi kątami widzenia na poziomie 178 stopni. Co ciekawe nie zabrakło wsparcia dla technologii HDR10, a dodatkiem jest także system Chroma Boost Picture Engine, który ma w czasie rzeczywistym poprawiać jakość obrazu oraz odwzorowanie kolorów.

realme spróbuje swoich sił na rynku telewizorów. Dwa modele Smart TV trafiają na rynek!

Sercem realme Smart TV jest czterordzeniowy procesor MediaTeka. Połączenie tej jednostki z 1 GB RAM-u ma sprawić, że telewizory te będą działały w pełni płynnie. Całość pracuje na Android TV, a aplikację ze sklepu Google Play możemy pobierać bezpośrednio na 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Obie nowości producenta z Państwa Środka otrzymały po cztery głośniki o łącznej mocy 24 W. Nowe realme Smart TV obsługują także łączność poprzez Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi. Osoby, które zdecydują się na zakup będą mogły skorzystać z trzech złącz HDMI oraz dwóch portów USB-A.

Zobacz także: Budżetowy realme Watch oficjalnie zaprezentowany!

Ceny oraz dostępność

Tak jak miało to miejsce z innymi nowościami realme, tak i w tym przypadku Smart TV na tę chwilę będą dostępne jedynie w samych Indiach. Podczas konferencji nie padły jakiekolwiek zapowiedzi dotyczące wprowadzenia tych sprzętów na rynek globalny. Oczywiście w przyszłości wszystko może się zmienić i musimy czekać na kolejne informacje na ten temat. Co z cenami? W Indiach realme TV 32” został wyceniony na 12999 rupii (ok. 710 zł), a wersja 43” na 21999 rupii (ok. 1200 zł).

realme spróbuje swoich sił na rynku telewizorów. Dwa modele Smart TV trafiają na rynek!

Co myślicie o realme Smart TV? Czekacie na wprowadzenie tych urządzeń także do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!