To który jest synem kogo? realme będzie mieć submarkę DIZO

realme dizo

OPPO, vivo i OnePlus należą do koncernu BBK Electronics i działają tak naprawdę jako osobne marki. OPPO w dodatku ma swoją submarkę realme, a vivo prezentuje nam telefony iQOO. Jak widać taka strategia musi się opłacać, ponieważ w niedługim czasie realme stało się ogromnym konkurentem dla Xiaomi rywalizującym ze smartfonami i innymi gadżetami Redmi. Pora więc na kolejne dziecko?

realme szykuje się do wprowadzenia własnej submarki

Jak mówi plotka, na rynku pojawi się sumbarka DIZO, które będzie odpowiedzialna przede wszystkim za wypuszczanie inteligentnych “smart” urządzeń. Spodziewamy się, że na początek będą to jedynie przemianowane słuchawki bezprzewodowe realme Buds Air 2 oraz realme Buds Wireless 2 Neo. Jak podaje źródło, pierwszy z wymienionych zestawów słuchawkowych zostanie wydany jako DIZO GoPods D, a drugi – DIZO Wireless.

Oficjalna prezentacja marki odbędzie się 25 maja. Jednocześnie dowiemy się, jakie produkty znajdą się w obszarze działań DIZO i na jakich rynkach marka planuje zaprezentować swoje produkty. Niekoniecznie będzie to dystrybucja na rynek globalny, być może DIZO będzie skupiać się na rynku indyjskim. Będzie wtedy czymś w rodzaju POCO dla Redmi i Xiaomi (choć tutaj sytuacja nie jest taka prosta).

To nie pierwsza sytuacja, w której realme kombinuje z własną submarką. Jakiś czas temu na rynku pojawiło się narzo, ale jest ono bardziej traktowane jako linia smartfonów aniżeli osobna marka.

Źródło: gizchina.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!