Realme w tym roku zaprezentuje przynajmniej pięć smartfonów z 5G

Realme w tym roku zaprezentuje przynajmniej pięć smartfonów z 5G

Rok 2020, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, stoi pod znakiem 5G. Praktycznie wszyscy producenci smartfonów mają już w swojej ofercie lub zapowiadają premierę urządzeń wyposażonych właśnie w modemy nowej generacji. Podczas wczorajszej premiery Realme X50 Pro 5G chiński producent podzielił się ze światem swoimi planami!

Realme nie zamierza zwalniać tempa

Podczas wczorajszej konferencji odbywającej się w Hiszpanii przedstawiciel chińskiej firmy podzielił się planami na rok 2020. Producent z Państwa Środka chce w tym roku wprowadzić na rynek aż pięć nowych smartfonów z modemami 5G. Oczywiście wśród nich znajdziemy model oznaczony jako X50 Pro 5G, który wczoraj trafił na rynek, ale kolejne cztery urządzenia pozostają tajemnicą. Co ciekawe Realme nie chce skupiać się jedynie na flagowcach, ale także chce wprowadzić do wielu krajów, a w tym i Polski, tańsze telefony, które pozwolą użytkownikom korzystać z sieci nowej generacji. Oczywiście w naszym kraju infrastruktura sieciowa nadal nie jest odpowiednio rozwinięta, ale już niedługo powinno się to zmienić w większości dużych miast.

Realme w tym roku zaprezentuje przynajmniej pięć smartfonów z 5G

Ciekawostką jest także to, że Realme chce przestać sprzedawać smartfony z modemami 4G w samych Chinach. Producent z Państwa Środka uważa, że w Chinach sieć jest na tyle rozwinięta, że sami użytkownicy najzwyczajniej w świecie chcą korzystać z 5G i cieszyć się dużo większą prędkością pobierania czy udostępniania. Oczywiście w Europie najprawdopodobniej nadal zobaczymy tańsze średniaki czy budżetowce bez modemów nowej generacji. Jeśli Qualcomm zaprezentuje światu budżetowe procesory mobilne z modemami 5G to bardzo możliwe, że i smartfony z najniższych półek cenowych będą umożliwiać łączność z sieciami 5G.

Zobacz także: Realme X50 Pro 5G oficjalnie zaprezentowany. Jest naprawdę ciekawie!

Najbliższa konferencja Realme jest zaplanowana na początek marca. Wtedy też mamy zobaczyć inteligentną opaskę sportową chińskiego producenta, ale bardzo możliwe, że wtedy też firma postanowi pokazać światu kolejny smartfon z 5G. Czy tak będzie w rzeczywistości? Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o smartfonach z 5G? Czekacie na rozwój sieci nowej generacji w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!