Realme X50 5G zadebiutuje z Qualcomm Snapdragonem 765G. To już pewne!

Realme X50 5G zadebiutuje z Qualcomm Snapdragonem 765G. To już pewne!

Wprawdzie Realme zapowiedziało, że zaprezentuje światu bardzo mocnego średniaka z modemem 5G, ale nadal nie ujawniło kiedy dokładnie odbędzie się premiera tego urządzenia. Niemniej jednak chiński producent odkrywa kolejne karty dotyczące Realme X50 5G. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Realme X50 5G z Snapdragonem 765G

Mam wrażenie, że nadchodząca nowość Realme ma być bezpośrednią odpowiedzią na Redmi K30 submarki Xiaomi. Po pierwsze oba smartfony będą wyglądać bardzo podobnie. W obu przypadkach na froncie znajdziemy dziurkę w wyświetlaczu skrywającą dwa aparaty do zdjęć typu selfie. Teraz dowiadujemy się, że Realme X50 5G będzie korzystać z dokładnie tego samego procesora co właśnie Redmi K30. Qualcomm Snapdragon 765G to nowa jednostka w portfolio amerykańskiego producenta jednostek mobilnych.

Realme X50 5G zadebiutuje z Qualcomm Snapdragonem 765G. To już pewne!

Procesor ten zintegrowany jest z modemem Snapdragon X52 pozwalającym na korzystanie z sieci 5G. Tym samym smartfony, które otrzymają ten procesor mają oferować prędkość pobierania na 4G na poziomie 1,2 Gbps oraz na 5G nawet 3,7 Gbps. Wyniki te bez wątpienia robią wrażenie. Co więcej Snapdragon 765G, przynajmniej według zapewnień Qualcomma, ma być także najwydajniejszym, a jednocześnie najbardziej energooszczędnym procesorem z serii 7XX. Oczywiście jednostka ta nie trafiła jeszcze do jakiegokolwiek urządzenia, które dostępne jest na rynku, a co za tym idzie nie jesteśmy tego w jakikolwiek sposób w stanie potwierdzić.

Zobacz także: Realme XT 730G Star Wars Edition zadebiutuje już 17 grudnia

Niemniej jednak jeśli faktycznie Realme X50 5G ma nawiązać realną walkę z Redmi K30 to chiński producent musi nas wszystkich zaskoczyć ceną. Nadal nie wiemy kiedy smartfon ten trafi na rynek, ale wszystko wskazuje na to, że premiera odbędzie się jeszcze w grudniu tego roku. Co więcej ciężko powiedzieć na jakie rynki trafi Realme X50 5G. Bez wątpienia sprzedaż rozpocznie się w samym Państwie Środka, ale nic nie wiemy na temat dostępności w Indiach czy na rynku globalnym. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Realme X50 5G? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!