Strona główna Aktualności Rebtel opuszcza polski rynek po 10 miesiącach

Rebtel opuszcza polski rynek po 10 miesiącach

-

Myślę, że sporo z was mogło słyszeć o Rebtel, która swoimi ofertami podbijała serca także mieszkańców naszego kraju. Dziś firma ogłosiła, że opuszcza nasz kraj. Tego chyba nikt się nie spodziewał.

Co z użytkownikami sieci?

Oferta Rebtel wyglądała wręcz rewelacyjnie. Podstawowy pakiet, obejmujący 1 GB internetu oraz nielimitowane połączenia i SMSy, był całkowicie darmowy. Firma ta miała zarabiać jedynie na osobach, które chciały dokupić dodatkowe gigabajty danych mobilnych. Oferta ta miała być skierowana przede wszystkim od osób młodych, które potrzebują sporych pakietów, a te Rebtel oferował w bardzo dobrej cenie. Nowy operator mógł także podbić serca osób niepotrzebujących większej ilości danych mobilnych. Użytkownicy ci mogliby korzystać z telefonu całkowicie za darmo.

rebtel 1

W praktyce wszystko działało świetnie aż do dnia dzisiejszego. Rebtel opublikował oficjalną informację mówiącą o całkowitym wycofaniu się z polskiego rynku. Jaki jest powód tej decyzji? Firma chce skupić się na usługach finansowych w USA. Przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko. Rebtel zebrał ogrom danych osobistych osób, które zdecydowały się skorzystać z oferty, a teraz znika z dnia na dzień. Nie wygląda to zbyt dobrze. Wszyscy użytkownicy sieci mogą liczyć na wsparcie marki oraz wszystkie informacje, jakie są potrzebne do przeniesienia numeru do innego operatora, do 3 stycznia 2019 roku.

Jest nam bardzo przykro z powodu niekomfortowej sytuacji, w jakiej stawiamy naszych klientów, podejmując decyzję o zamknięciu naszej działalności telekomunikacyjnej w Polsce i tym samym zaprzestaniu świadczenia usług na polskim rynku. – mówi jonas lornell, REBTEL POLAND

rebtel 2
A miało być tak pięknie…

W dniu dzisiejszym wszyscy użytkownicy sieci Rebtel powinni otrzymać wiadomości e-mail od operatora. To właśnie w nich pojawiła się informacja o zaprzestaniu świadczenia usług oraz o krokach, które należy podjąć aby przenieść swój numer do innego operatora. Rebtel, dzięki wprowadzeniu pierwszego na świecie całkowicie darmowego abonamentu mobilnego, zyskała miano rewolucyjnej marki. Jednak dzisiejsza decyzja firmy najprawdopodobniej sprawi, że klienci nie będą wspominać jej zbyt dobrze.

Korzystaliście z oferty Rebtel? Co myślicie o tak niespodziewanej decyzji? Czekamy na komentarze!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej