Recenzja akcesoriów Aukey. Dzięki nim energii Ci nie braknie

aukey-1

Aukey to jeden z popularniejszych, chińskich producentów akcesoriów do smartfonów. Jakiś czas temu dostaliśmy do testów kilka produktów tego producenta i dziś mogę podzielić się swoją opinią na ich temat! Zamiast pisać krótkie wpisy na temat każdego z nich, przygotowałem jeden zbiorczy wpis, na końcu którego znajdziecie informacje o konkursie!

RÓŻNE OPAKOWANIA AUKEY

Niezależnie od tego, jaki kupujemy produkt tego producenta, możemy go dostać w jednym z trzech opakowań. Pierwsze z nich prezentuje się nieźle – ładne, białe pudełko, które możemy otworzyć, by zajrzeć do środka i zobaczyć nasz produkt, bez otwierania go. Drugie natomiast, to proste, tekturowe opakowanie ze szkicem naszego produktu. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, są to oficjalne pudełka Aukey, a to, czy dany produkt otrzymujemy w takim czy innym, zależy od partii produkcyjnej (nie są to podróbki, itp…). Dostępne jest jeszcze trzecie, które jest dość podobne do tego pierwszego.

aukey-11-1024x768

ŁADOWARKA SIECIOWA AUKEY PA-T13

Pierwszym testowanym produktem jest dwu-portowa ładowarka sieciowa. Urządzenie to wyposażone jest w dwa porty USB, z czego jeden wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 3.0 (pomarańczowy, 3.6-6.5V/3A, 6.5V-9V/2A, 9V-12V/1.5A), podczas gdy drugi obsługuje autorską technologię szybkiego ładowarnia Ai Power (zielony, 5V/3A ).

aukey-13-1024x768

Ładowarka bez problemu szybko ładowała dwa urządzenia jednocześnie (Xiaomi Mi 6 oraz Nubia Red Magic), jednocześnie nie nagrzewając się przy tym za bardzo. Do kompaktowych ona nie należy, jednak dzięki wyposażeniu w dwa porty, możemy z naszego podróżnego zestawu wyrzucić jedną z dodatkowych ładowarek. Niestety, w zestawie z ładowarką znajduje się kabel MicroUSB, więc jeśli posiadacie flagowe urządzenie, to raczej pojawi się konieczność dodatkowych zakupów.

UCHWYT SAMOCHODOWY DO SMARTFONA AUKEY HD-C12

Powiem szczerze, że to pierwszy raz, kiedy mogłem używać takiego uchwytu i muszę przyznać, że rozwiązanie to jest całkiem wygodne, o ile macie odpowiedni dla niego samochód. Niestety pierwsze testy przeprowadziłem jadąc Dacia Sandero, w której kratki zakończone są „zawijasem”, przez co montaż tego uchwytu jest niemożliwy.

aukey-3-1024x768

Na szczęście, jeśli w Waszym samochodzie znajduje się standardowa kratka, to najmniejszego problemu z montażem nie będzie. Jednakże tutaj pojawia się drugi minus – jeśli często zmieniacie telefony, to możecie mieć malutki problem. Żeby całość działała właściwie, do swojego urządzenia musicie przykleić specjalny magnes, który potem łączy się z uchwytem. W zestawie znajdują się tylko dwa takowe, więc jeśli chcecie korzystać z większej ilości urządzeń to musicie poszukać dodatkowych magnesów (nie mam jednak pojęcia gdzie).

aukey-4-1024x768

Na plus jednak muszę zaznaczyć ruchomą główkę w testowanym uchwycie (są też dostępne wersje z nieruchomą) oraz fakt, że same magnesy są naprawdę mocne i nie ma problemu, jeśli pomiędzy nimi znajdzie się futerał od telefonu. Nie wiem jednak jak z ruchomą częścią będzie po pewnym czasie – czy nie będzie ona zbyt luźna i telefon zacznie opadać.

ŁADOWARKA SIECIOWA AUKEY PA-Y12 Z POWER DELIVERY (PD)

Inny rodzaj ładowarki sieciowej, który do mnie trafił, to model PA-Y12. Sprzęt ten nie jest podłączany do prądu bezpośrednio, jak miało to miejsce w przypadku ładowarki powyżej, lecz korzystamy tutaj z dołączonego przewodu (kończącego się „ósemką”). Dzięki temu ładowarkę możemy położyć na biurku i bez większych problemów podłączać i odłączać interesujące nas urządzenia i przewody.

aukey-1

Dodatkowo wyróżnia ją także ilość dostępnych portów oraz całkowita moc, która wynosi 72 W. Mamy tutaj trzy wyjścia – 2x USB oraz 1x USB-C z obsługą Power Delivery. Pierwsze dwa obsługują szybkie ładowanie AI Power (5V/2.4A na każdym), podczas gdy trzeci wspiera Power Delivery 3 (5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3A (60W)), dzięki któremu bez problemu naładujemy swojego laptopa (o ile obsługuje takie ładowanie). Muszę przyznać, że do dzisiaj nie byłem świadomy, że mój laptop (Dell XPS 15 9550) pozwala na coś takiego, a tu takie miłe zaskoczenie – nie muszę ze sobą już targać oryginalnej ładowarki. Co więcej, korzystając ze złącza Power Delivery możemy szybko naładować m.in. nowego iPhone, który w zestawie ma tylko standardową, „wolną” ładowarkę.

Kilka razy jednak zdarzyło mi się, że podłączając 3 urządzenia jednocześnie, PD nie chciało ładować laptopa. Niestety nie mam pojęcia, dlaczego tak się zdarzyło, ale jednak…

ŁADOWARKA SAMOCHODOWA AUKEY CC-T7

Na koniec coś dla posiadaczy samochodów. Dwu-portowa ładowarka samochodowa Aukey, która obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0 (pomarańczowy port, 3.6-6.5V/3A, 6.5V-9V/2A, 9V-12V/1.5A) oraz szybkie ładowanie AI Power (zielony port, 5V/3A).

Dużym komfortem jest fakt, że nawet jeśli podłączymy do niej jednocześnie dwa urządzenia, to bez problemu będzie ona ładować oba z maksymalną, dostępną mocą. Niestety spotykałem się już z ładowarkami, które po podłączeniu dwóch smartfonów jednocześnie nie wyrabiały (co szczególnie boli w przypadku używania Mapy Google). Nie ma tutaj także problemu z kompatybilnością z wtyczką zapalniczkową – sprawdziłem ładowarkę w 6 różnych modelach samochodów (BMW, Dacia, Volvo, Skoda, Audi, Honda) i wszędzie pasowała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!