Redmi K30 Pro zostanie oficjalnie zaprezentowany już w marcu przyszłego roku

Redmi K30 Pro zostanie oficjalnie zaprezentowany już w marcu przyszłego roku
Redmi K30

Pamiętacie jeszcze Redmi K20 oraz K20 Pro? Smartfony te zostały zaprezentowane światu jednego dnia i jeszcze kilka tygodni temu wszystko wskazywało na to, że następcy tych modeli także trafią na rynek w tym samym czasie. Teraz już wiemy, że sytuacja wygląda inaczej!

Redmi K30 Pro dopiero w marcu przyszłego roku

Już 10 grudnia swoją premierę będzie mieć Redmi K30. Jak zapewne większość z was wie tego dnia nie zobaczymy także wersji z “Pro” w nazwie. Smartfon ten najprawdopodobniej trafi na rynek dopiero w marcu przyszłego roku. Jaki jest powód takiej decyzji? Odpowiedź na to pytanie wydaje się naprawdę prosta. Po pierwsze Xiaomi może chcieć w pierwszej kolejności zaprezentować swojego flagowca czyli model oznaczony jako Mi 10. Wszystko wskazuje na to, że premiera w Chinach odbędzie się już na początku lutego, a globalna podczas targów Mobile World Congress 2020 w Barcelonie.

Co więcej chiński producent zapowiedział, że to właśnie Mi 10 będzie pierwszym smartfonem w portfolio firmy wyposażonym w Qualcomm Snapdragona 865. Nie sądzę, że Xiaomi mogłoby się zgodzić na to, aby Redmi wprowadziło swojego flagowca na rynek jako pierwszy. Oczywiście Redmi K30 Pro zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany w Chinach. Nadal nie wiemy czy smartfon ten trafi na rynek globalny. Jeśli jednak tak się stanie to bardzo możliwe, że gigant z Państwa Środka po raz kolejny będzie chciał zmienić nazwę sprzętu z tej serii w Europie.

Zobacz także: Specyfikacja Redmi K30 w wersji 4G przestała być tajemnicą. Czy jest na co czekać?

To oznacza, że na Starym Kontynencie moglibyśmy otrzymać możliwość kupna Xiaomi Mi 10T Pro lub czegoś o jeszcze innej nazwie. To tylko potwierdza tezę na temat tego, że Redmi K30 Pro musi trafić na rynek po Mi 10. Pełna specyfikacja nadchodzącej nowości submarki Xiaomi oczywiście nadal pozostaje tajemnicą. Myślę jednak, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat!

Czego oczekujecie po Redmi K30 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!